Samo jedan gol u dva uvodna susreta nove premijerligaške sezone

Svega je jedan gol postignut u dva uvodna susreta nove premijerligaške sezone u Bosni i Hercegovini. Strijelac tog jedinog zgoditka subotnjeg dijela programa Premijerlige BiH bio je Milivoje Lazić, napadač Mladosti iz Doboja kod Kaknja, koji je u 35. minuti postigao gol za pobjedu svoje momčadi protiv gostiju iz Viteza.

Mladostaši su prvi put ozbiljnije prijetili preko Aganspahića u 23. minuti kada je ovaj u posljednji tren izblokiran da bi gosti uzvratili preko Zukića koji u 27. minuti glavom sa svega pet metara udaljenosti šutira pored gola, a potom je u 33. minuti uslijedio i udarac Đerića sa 17-18 metara, ali je lopta išla pravo u domaćeg vratara.

Dvije minute kasnije domaćin je poveo golom Lazića, koji je udarcem s nekih 20 metara svladao gostujućeg vratara Tirića. Tirić je pet minuta kasnije skinuo zicer Šišiću, a potom zaustavio i pokušaj Filipa Arežine iz slobodnjaka.

Mladost je bila bolja i u drugom poluvremenu, par puta prijetila preko strijelca Lazića, no rezultat se više nije mijenjao.

U Bijeljini su snage odmjerili Radnik i Krupa, dva kluba koja su prošle sezone igrali Ligu za prvaka, ali u tom dvoboju nije bilo golova.

Ševko Okić je za domaćine dva puta prijetio u prvih 45 minuta, dok su gosti imali dobar pokušaj glavom preko svog kapetana Vukotića.

Najbolja prilika na ovoj utakmici izrodila se u 77. minuti kada je Ljubenović šutirao, a vratar Radnika Lučić krajnjim naporom zaustavio njegov pokušaj. U završnih desetak minuta po još jedna prilika i za Radnik i za Krupu, međutim mreže su ostale netaknute.

Rezultati 1. Kola:

Radnik – Krupa 0:0, Mladost – Vitez 1:0. Još igraju: Sarajevo – Zrinjski (nedjelja, 19.00), Borac – Čelik (nedjelja, 19.30), Široki Brijeg – Sloboda (nedjelja, 21.00), Željezničar – GOŠK (ponedjeljak, 20.30).