Sablić zadovoljan realizacijom, ali ne i igrom u prvom poluvremenu

Široki Brijeg u srijedu je visokom pobjedom protiv Mladosti nastavio s dobrim igrama u Ligi za ostanak. Nakon prvih dvaju kola, izdvojili su se na vrhu ljestvice Lige za ostanak, uz gol razliku 9:1.

Realizacijom je bio zadovoljan i trener ”Plavo-bijelih” Goran Sablić, no ne i igrom u prvom dijelu susreta.

”Utakmica je bila otvorena, imala je i Mladost svojih šansi, pogodili su dvije prečke. Sigurno da nam ide na ruku kada dolazi protivnik koji se želi nadigravati i otvara nam dosta prostora. Realizacijom sam zadovoljan, samom igrom u prvom poluvremenu i ne toliko. U drugom poluvremenu smo promijenili formaciju, tako da smo nastavili u istom tonu kao i proteklu utakmicu i idemo dalje”, komentirao je pobjedu svoje momčadi od 4:0 nad Mladosti iz Doboj-Kaknja trener Sablić.

Trener gostujuće momčadi Husref Musemić istaknuo je da nisu zaslužili ovako velik poraz, no konstatirao je i da mladi igrači iz toga mogu izvući lekciju.

”Poraz je prevelik za sva događanja na terenu, ali to je nogomet, nismo iskoristili naše šanse i primili smo golove. Mislim da nimalo nismo zaslužili, ali još jednom se pokazalo da – kada ne iskoristimo naše šanse – protivnik to kažnjava”, izjavio je trener Mladosti Musemić.

Treće kolo Lige za ostanak na rasporedu je u subotu 8. travnja, kada Široki Brijeg gostuje u Vitezu, dok Mladost dočekuje Olimpic.