Šabanović razveselio Zeničane, neriješeno u Krupi i Vitezu

Ukupno je sedam pogodaka postignuto u tri uvodne utakmice 12. kola Premijerlige BiH u nogometu, a najviše razloga za slavlje imali su igrači Čelika zahvaljujući domaćoj 1:0 pobjedi protiv Borca do koje su stigli zgoditkom Šabanovića u 32. minuti kada je pravi “rusvaj” u gostujućoj obrani napravio Šišić pretrčavši dobrih pedeset metara poslije čega je još idealno uposlio Šabanovića, a ovaj pogodio za tih 1:0.

Nakon vodstva Čelika Borac je bio znatno bolja momčad, ali gosti nikako nisu mogli do kola. U 36. i 85. minuti pogađali su okvir gola domaćih, a u 2-3 navrata i vratar Čelika Matej Marković skidao je zicere gostujućim igračima.

Radnik je golom Jankovića u 57. minuti poveo u gostima kod Krupe, ali su domaćini stigli u 79. minuti do poravnanja golom Irfana Jašarevića i na taj način izbjegli drugi uzastopni domaći poraz, jer podsjetimo, u prošlom kolu kući su izgubili od Širokog Brijega sa 2:1.

Na utakmici Viteza i Mladosti viđena su četiri zgoditka, po dva sa svake strane. Gosti su i ovdje prvi poveli preko Mujagića u 35. minuti, a do tada su Vitežani propustili 2-3 kolosalne prilike i naravno za svoje propuste bili kažnjeni.

Ipak, u nastavku se domaćin vratio, pa je Zukić u 70. minuti zabio izjednačujući gol, a potom i Bojo u 73. minuti eurogol za vodstvo domaćih 2:1, no Isaković u 86. minuti poravnava na 2:2, pa Mladostaši ipak odnose jedan bod s ovog gostovanja.