Rukometašice Zrinjskog ostvarile povijesni uspjeh

Ženski rukometni klub Zrinjski ostvario je povijesni uspjeh ženskog rukometa plasmanom u četvrtzavršnicu europskog Challenge kupa. Mostarke su u dva susreta bile bolje od makedonskog Kumanova. U oba susreta Mostarke su bile domaćini.

Već u prvoj utakmici, igranoj jučer, Zrinjski je upisao veliku pobjedu od 30:18 nad Kumanovom, tako da je današnji susret bio puko odrađivanje posla. U današnjem susretu, u kojem je Zrinjski i formalno bio domaćin, slavile su Makedonke rezultatom 29:31. No, unatoč porazu plasman Plemkinja među osam najboljih u ovom natjecanju nijednom nije došao u pitanje.

Zrinjski je odlično kontrolirao susret sve do 38 minute kada su rukometašice Kumanova došle u vodstvo 19:20 i do kraja su zadržale svoju prednost. Nakon prvog poluvremena Zrinjski je imao vodstvo 17:10, pa je u drugom dijelu trenerica Ana Papak pružila priliku i igračicama koje su manje igrale. To su znalački iskoristile gošće i uspjele pobjedom ublažiti ispadanje iz natjecanja.

Najbolje u redovima domaćih bile su Andrea Prusina i Ana Vrančić koje su postigle 7, odnosno 6 golova. U redovima Kumanova Borizovska je postigla 7, dok su Monika Ristovska, Zafirovi i Jovanovska postigle po 6 golova. (ABCportal.info)