Rukometašice Vardara kao i prošle sezone izgubile finale nakon drame i produžetka

Rukometašice Gyori Audi ETO KC obranile su naslov europskih prvakinja nakon što su finalu u Budimpešti nakon produžetka pobijedile skopski Vardar 27:26…

Bila je to repriza lanjskog finala kada su mađarske rukometašice također slavile nakon produžetka. I ovoga puta gledali smo izjednačenu borbu, a Vardar je u posljednjim trenucima produžetka imao kontru za izjednačenje, ali je Eva Kiss obranila udarac s crte hrvatske rukometašice Andreje Čanađije.

Gyori je bolje ušao u utakmicu, nakon šest minuta je vodio 4:1, a nakon polovice prvog dijela 7:4. Vardar je u 25. minuti izjednačio na 7:7, u idućoj minuti i stigao do prvog vodstva (8:7), no prvo poluvrijeme je završilo bez pobjednika (9:9).

Vardar je početnim minutama nastavka stigao do dva gola prednosti (11:9, 13:11). Međutim, nakon što su Mađarice izjednačile na 13:13 igralo se gol na gol i ekipe su se izmjenjivale u vodstvu. Vardar je 40 sekundi prije kraja poveo 20:19, ali je Gyori golom Brazilke Eduarde Amorin poravnao rezultat na 20:20.

U produžetku je mađarska ekipa stigla do tri gola prednosti (26:23), Vardar se vratio smanjivši na gol minusa i imao priliku izjednačiti, ali Čanađija nije uspjela svladati Kiss.

U redovima pobjedničke ekipe najefikasnije su bile Cornelia Groot s osam, Eduarda Amorim sa šest, te Bernadett Bodi sa četiri gola, dok su kod Vardara najefikasnije bile Andrea Lekić sa šest, te Jovanka Radićevioć sa četiri gola. Hrvatske rukometašice Andrea Penezić i njezina imenjakinja Čanađija zabile su tri i dva gola.

Gyori je ovom pobjedom osvojio četvrti europski naslov, dok je Vardar upisao i drugi poraz.

Dodajmo kako je u susretu za treće mjesto rumunjski CSM Bukurešt, na čijim vratima brani Jelena Grubišić, je pobijedio Rostov 31:30.