Mirko Marić zabio na Poljudu i Dinamu osigurao 19. naslov prvaka Hrvatske

Nogometaši zagrebačkog Dinama osigurali su naslov prvaka, nakon što su Hajduk i Rijeka kiksali u susretima 35. kola Prve HNL.

Hajduk je na Poljudu odigrao 1:1 protiv Osijeka, dok je Rijeka u Vinkovcima odigrala 0:0 protiv Cibalije i više ne mogu dostići Modre. Hajduk je poveo golom Frana Tudora u 42. minuti, a izjednačujući je gol postigao Mirko Marić u 59. minuti. U završnici utakmice crveni je karton dobio Mateo Barać (Osijek, 90+2).

Bez obzira na utakmice do kraja sezone Dinamo je osigurao 19. titulu, pa će danas protiv Rudeša igrati za prestiž.

Dinamo vodi na ljestvici sa 70 bodova, Rijeka je druga s tri boda manje i lošijim međusobnim skorom, dok Hajduk ima četiri boda zaostatka. Do kraja sezone Dinamo ima još dvije utakmice, a Rijeka i Hajduk po jednu.

U jučer odgođenoj utakmici u Zaprešiću Lokomotiva je svladala domaći Inter 2:1, iako su Zaprešićani vodili na poluvremenu s 1:0. Domaćini su poveli golom Raka u 11. minuti. Izjednačio je Ivan Šunjić u 48., a pobjednički gol za Lokose zabio je Mario Musa deset minuta poslije.