Rukometaši Širokog ugostili i deklasirali goste iz Kiseljaka (29:17)

U derbi susretu 12. kola rukometne Lige Herceg – Bosne, Hrvatski rukometni klub Široki je slavio pobjedu protiv RK Kiseljak 29:17 (14:8). Gledatelji koji pokazuju sve više zanimanja za rukomet u Širokom Brijegu mogli su uživati u lijepoj i dopadljivoj igri domaće momčadi na terenu Sportsko – rekreacijskog centra Tucak u Širokom Brijegu.

Prvih petnaestak minuta igre proteklo je u vrlo izjednačenoj borbi s dosta grešaka na obje strane. U tom razdoblju redao se uglavnom gol za gol. U 17. minuti domaći dolaze prvi puta do dva gola prednosti (8:6). Samo tri minute kasnije Široki je brzim golovima Šaravanje i Lasića imao +4 (11:7). U posljednjih deset minuta prvog poluvremena Marko Ćorić na vratima domaćina je u potpunosti zatvorio svoja vrata, tako da se na odmor otišlo rezultatom 14:8 za Široki.

U nastavku utakmice momčad trenera Mihovila Bilaća iz pomoć stručnog savjetika Zdravka Petkovića u potpunosti slomila danas nemoćne goste iz Kiseljaka. Iz minute u minutu povećavali su prednost na radost publike, dok je Ćorić nastavio s odličnim intervencijama na golu domaćih. Kad se vidjelo da bodovi ostaju u Širokom Brijegu, Bilać je pružio priliku svim igračima. Na kraju je Široki slavio apsolutno zasluženu pobjedu (29:17), čime se na pravi mogući način revanširao gostima za nesretan poraz u prvom dijelu sezone.

Igrač utakmice je definitivno mladi vratar Marko Ćorić koji je sa 17 obrana izludio goste. Što se tiče strijelaca, Ivan Šaravanja je postigao 6 golova, dok su Ivan Lasić i Kruno Hrkać postigli po 5 pogodaka. U redovima gostiju jedini koji su se isticali bili su Petar Čondrić sa 7 pogodaka i Armin Ahić sa 3 pogotka.

Pobjedu Širokog svojim nastupom uljepšale su državne i europske prvakinje Mažoretkinje Široki.