Ronaldo s dva gola iz penala spasio Juventus

Juventus i Atalanta odigrali su 2:2 (0:1) u derbiju 32. kola talijanske Serie A, a bod je domaćinu u samoj završnici donio Cristiano Ronaldo.

Zapata je doveo Atalantu u vodstvo u 16. minuti na asistenciju Gomeza. Držali su tu prednost gosti sve do 55. minute kad je Cristiano Ronaldo iz kaznenog udarca izjednačio na 1:1.

Malinovsky je zabio u 81. minuti udarcem s 20-ak metara za 2:1 Atalante i kad se već činilo kako će utakmica završiti porazom Juventusa, ponovno je sudac, nakon igranja Muriela rukom, dosudio kazneni udarac. Siguran izvođač u 90. minuti bio je Ronaldo.

Hrvatski reprezentativac Mario Pašalić ušao je u igru u 59. minuti.

Juventus na vrhu ima 76 bodova, drugi Lazio 68, a treća Atalanta je na 67 bodova.

Ranije je Roma u gostima pobijedila Bresciju s 3-0, a u strijelce se upisao i Nikola Kalinić. Federico Fazio je dao prvi gol u 48. minuti, a Nikola Kalinić je u 62. minuti iskoristio Perezovo dodavanje i  zabio za 2-0. Konačnih 3-0 postavio je Zaniolo (74).

To je Kaliniću bio treći gol ove sezone i prvi od nastavka prvenstva.