Ronaldo na asistenciju Mandžukića spasio Juventus od prvog poraza

U 18. kolu talijanskog nogometnog prvenstva sjajnu su utakmicu odigrali Atalanta i Juventus u Bergamu. Završilo je 2:2, a Juventus je prvog poraza u Serie A ove sezone spasio Cristiano Ronaldo golom u 78. minuti na asistenciju Marija Mandžukića.

Juventus je rano poveo autogolom Berama Djimsitija već u 2. minuti, a u 24. Duvan Zapata izjednačava za domaćine, prenose Sportske novosti.

U 53. minuti Juventus ostaje s igračem manje nakon isključenja Rodriga Bntancura, a već tri minute kasnije Zapata svojim drugim golom dovodi Atalantu u vodstvo. Pokazalo se konačnih 2:2 postavio je Ronaldo glavom.

Nakon ubacivanja iz kornera Mandžukić je s druge vratnice vratio loptu glavom, a Ronaldo ju je pospremio u mrežu. Bio mu je to sedmi uzastopni gol u gostujućim utakmicama u Serie A, što nije nikad uspjelo prije nijednom drugom igraču.

U 90. minuti Juventus je imao veliku priliku za pobjedu, kombinirali su Ronaldo i Mandžukić, ali je Portugalac dao loptu previše unatrag za hrvatskog napadača.

Juventusu je ovo tek drugi remi u sezoni, pored 16 pobjeda.

Kažimo da je Cagliari Darija Srne slavio 1:0 domaću pobjedu protiv Genoe golom Diega Fariasa nakon asistencije Darija Srne. Bivši kapetan Vatrenih lijepo je ubacio s desne strane u sudačkoj nadoknadi prvog dijela, a Farias je pospremio loptu u mrežu.

Mandžukić je igrao je svih 90 minuta za Juventus, isto kao i Srna za Cagliari, dok je Mario Pašalić za Atalantu igrao do 67. minute.