Rog igra sjajno i uživa u senzaciji Serije A: “Sretan sam, osjećam se ugodno u ovom klubu”

Nevjerojatni Cagliari prometnuo se u najveću senzaciju ove sezone talijanske Serie A. Klub sa Sardinije već je 13 kola neporažen, a novu mini-senzaciju izveli su u posljednjem kolu.

Činilo se da će njihov niz stati na gostovanju kod Sassuola; domaćini su vodili 2:0 već u 36. minuti, pa je Joao Pedro smanjio u 51. Nakon toga je vratar Rafael u 65. minuti obranio penal za 3:1, da bi Daniele Ragatzu u 90. zabio za vrijedan remi. Novim bodom Cagliari je ostao na senzacionalnoj četvrtoj poziciji koja vodi izravno u Ligu prvaka.

Bitan dio talijanske hit-momčadi je i Marko Rog, hrvatski veznjak koji je napokon pronašao klub u kojem igra redovito. Odigrao je svih 90 minuta i protiv Sassuola, a po ocjenama Sofascora bio je drugi najbolji igrač svoje momčadi zajedno s desnim bekom Fabriziom Cacciatoreom (6,8).

Nadmašio ih je samo kapetan Radja Nainggolan (6,9), već sad klupska legenda koju su navijači već nakon prve epizode u Cagliariju (2010. – 2014.) izabrali u najboljih 11 u povijesti Cagliarija.

Moramo nastaviti napredovati, nikad nam nije dosta. Sretan sam zbog konstante koju pokazujem, osjećam se jako ugodno u ovom klubu i ovoj momčadi, rekao je Rog za Tuttomercatoweb nakon dramatične završnice protiv Sassuola.

Nikad nismo prestali vjerovati. Na odmoru smo rekli da ćemo dati sve od sebe da se vratimo i uspjeli smo. Penal? Bio sam miran, znam da Rafael dobro brani penale. Kao što sam rekao, nikad ne odustajemo, rekao je Rog, prenosi Gol.hr.

Rog je u Cagliariju na posudbi s obavezom opcije na kraju sezone za 13 milijuna eura. Nastave li ovako i Rog i Cagliari, europska natjecanja mogla bi se vratiti na Sardiniju prvi put nakon 1993./1994., kada su u tadašnjem Kupu Uefa senzacionalno stigli do polufinala i ispali od Intera, i to nakon što su u četvrtfinalu izbacili Juventus.