Rocketsi slavili nakon drame, za finale im treba još jedna pobjeda

Košarkaši Houston Rocketsa su nakon dramatične završnice pobijedili Golden State Warriorse 98:94 i poveli 3:2 u finalnoj seriji doigravanja Istočne konferencije.

U susretu u kojem nitko nije vodio više od 11 razlike, a Warriorsi tek povremeno tijekom treće i početkom zadnje četvrtine, Warriorsi su u zadnjih sedam sekundi imali napad za produžetak ili možda čak i pobjedu, ali su se nevjerojatno spetljali.

Deset sekundi prije kraja Ariza je fauliran kod rezultata 95:94 za Rocketse, ali je pogodio samo jedno slobodno bacanje. Warriorsi su krenuli u napad i onda pozvali time-out.

No u nastavku akcije je Steph Curry krivo dodao loptu, a Draymond Green je nije mogao kontrolirati. Eric Gordon je uzeo loptu, iznudio prekršaj i s dva slobodna bacanja riješio susret u korist Rocketsa kojima sad nedostaje još jedna pobjeda za prvo finale doigravanje nakon 23 godine.

James Harden odigrao je jednu od slabijih utakmica ove sezone. Zabio je 19 koševa, ali je promašio svih 11 trica i pogodio samo pet od 21 šuta. Chris Paul je zabio 20 koševa uz sedam skokova, šest asistencija i tri ukradene lopte, ali je ključan bio Eric Gordon koji je s klupe zabio 24 koša.

Kod Warriorsa su najbolji bili Durant s 29 i Thompson s 23 koša, dok je Curry upisao 22 poena. Warriorsu su izgubili čak 16 lopti.

Jedini problem do kraja ove finalne serije za Rocketse bi mogla biti ozljeda Chrisa Paula, koji je krajem utakmice izašao iz igre i navodno je upitan za šestu utakmicu koja se igra u noći na nedjelju u Oaklandu.

U noći na petak od 2:30 po hrvatskom vremenu Cleveland igra kod kuće protiv Bostona koji vodi 3:2 u finalu Zapadne konferencije, piše Index.hr.