Rijeka u posljednjim minutama, a Hajduk u posljednjim sekundama ostao bez Europe

Nogometaši Rijeke i Hajduka nisu uspjeli izboriti završnu rundu kvalifikacija za plasman u Europsku ligu.

Riječani su u uzvratnom susretu trećeg pretkola na Rujevici izgubili 0:1 od norveškoga Sarpsborga, nakon što je prva utakmica završila 1-1. Pogodak odluke zabio je Patrick Mortensen u 84. minuti.

Nakon što je ogled u Sarpsborgu završio 1:1, Rijeka je bila apsolutni favorit za prolaz. Očekivalo se kako će hrvatski doprvak na svojoj Rujevici iskoristiti pozitivan rezultat i izboriti prolaz u play-off rundu. Nažalost, momčad Matjaža Keka je odigrala blijedu predstavu razočaravši svoje navijače. Domaćin je dominirao, ali bez pravih prilika.

Sarpsborg će se u svom premijernom europskom nastupu za plasman u Europsku ligu boriti protiv Maccabi Tel Aviva koji je u dvije utakmice bio bolji od armenskog Pjunika.

Najbolju priliku u prvom dijelu domaćin je imao u 37. minuti kada je Pavičić pucao sa 18 metara, a vratar Vasjutin je nespretno reagirao i loptu izbacio u korner. U nastavku susreta Rijeka je zaigrala nešto bolje i rastrčanije, ali to nije bilo dovoljno za pobjedu.

Gosti su šokirali Rujevicu u 84. minuti kada je Mortensen nakon jednog ubačaja gotovo s centra bio najspretniji u kaznenom prostoru i zabio za vodstvo, prenosi Hina.

Rijeka je mogla izjednačiti u 86. minuti, no Žuta nije uspio zabiti iz slobodnog udarca. Do kraja susreta domaćin nije uspio izjednačiti i za Rijeku je završila ovosezonska europska priča.

Nogometaši Hajduka nisu se uspjeli plasirati u 4. pretkolo Europske lige nakon što su u uzvratnom susretu 3. pretkola izgubili u Bukureštu od FCSB-a s 1:2 (0:0).

Oba gola za FCSB postigao je Harlem Gnohere, prvog u 55. minuti iz kaznenog udarca, a drugog u trećoj minuti nadoknade, dok je strijelac za Hajduk bio Ahmed Said u 81.

Hajduk su doslovno sekunde dijelile od prolaska u 4. pretkolo i dvije utakmice protiv bečkog Rapida, no pogreška vratara Posavca koji je krivo procijenio let lopte nakon centaršuta Benzara koštala je splitski sastav produžetka boravka u Europi.

Tijekom prvog poluvremena niti jedan sastav nije uspio zaprijetiti suparničkim vratima iz otvorene igre, već su najopasnije situacije stvorene nakon udaraca iz kuta. Za 11-erac kojim je domaći sastav poveo krivac je Mijo Caktaš koji je prilično nepotrebno igrao rukom u svom kaznenom prostoru u duelu s Benzarom. Posavec je pročitao stranu u koju će Gnohere pucati, ali udarac je bio iznimno precizan, prenosi Hrt.hr.

Nakon primljenog pogotka Hajduk je krenuo ofenzivnije prema vratima domaćin i tako ostavio dosta prostora na svojoj polovici igrališta. Rumunji nisu uspjeli iskoristiti niti jedan od brojnih protunapada za 2:0, a za to su bili kažnjeni u 81. minuti. Jairo je lijepo prošao po desnom krilu i uputio odličan ubačaj na peterac gdje je natrčao Said i silovito glavom zatresao mrežu.

Sa 1:1 je Hajduk imao prolazak dalje zbog gola u gostima, a taj je rezultat vrijedio sve do treće minute sudačke nadoknade kada je ubačaj Benzara preletio Posavca, a na drugoj vratnici je loptu spremno dočekao Gnohere i odveo rumunjski sastav u 4. pretkolo.