Rijeka prvi finalist hrvatskog Kupa

Nogometaši Rijeke izborili su finale hrvatskog Kupa minimalnom pobjedom nad Lokomotivom u srijedu (1:0).

Bila je to očekivano čvrsta utakmica, a prvi su zaprijetili gosti u 6. minuti, no udarac Marca Pašalića glavom je završi preko vratnice. Dvije minute kasnije Rijeka je imala još jednu priliku, Dejan Petrović je nakon dugačkog proigravanja Stjepana Radeljića bio u izglednoj poziciji, ali je njegov udarac Smakaj blokirao.

Prvu veliku priliku Lokomotova je imala u 32. minuti, Marin Leovac je odličnom povratnom loptom uposlio Duju Čopa koji je primio loptu na 14 metara i pucao, ali je njegov udarac blokorao Niko Galešić. “Lokosi” su u nastavku akcije imali još jednu veliku priliku. Branimir Kalaica je nakon kornera s desne strane pucao glavom, no lopta je na puto do gola pogodila Roberta Mudražiju koji je nije uspio skrenuti loptu u mrežu.

Na otvaranju drugog dijela prva je zaprijetila Lokomotiva u 51. minuti. Nakon prodora Frana Žilinskog lopta se odbila do Matea Marića koji je sa 15-ak metara pucao preko gola. Dvije minute kasnije Pašalić je sjajno prošao i pucao u bliži kut Čavline, ali je golman Lokomotive bio spreman odbovši loptu u korner.

U 70. minuti napokon smo vidjeli i prvi pogodak. Pašalić je ubacio iz kornera, a Smolčić najviše skočio na prvoj vratnici i glavom pogodio iza Čavline. Lokomotiva je do kraja susreta prijetila, imala je nekoliko poluprilika, ali nije uspjela izjednačiti. U 86. minuti je sa 25 metara pucao Art Smakaj, ali je Martin Zlomislić je bio siguran. Minuti kasnije pucao je i Marin Šotiček, ali Zlomislić je odbio u korner. U petoj minuti nadoknade pucao je i Čop, ali pored gola.

Momčad Željka Sopića je nastavila sjajnu seriju rezultata u 2024. godini ostvarivši 11. pobjedu u 12 utakmica, a za jedini poraz momčadi s Kvarnera zaslužan je Dinamo koji je u 95. minuti došao do pobjede u 24. kolu HNL-a, pišu Sportske novosti.