Rijeka povela protiv snažnog Napolija pa nesretno izgubila

Nogometaši Rijeke poraženi su na svojoj Rujevici u trećem kolu Europske lige protiv vrlo snažnog talijanskog Napolija s rezultatom 1:2.

Bilo je to otvaranje iz snova za Riječane. Već u 13. minuti Rožamanovi izabranici nakon sjajnog kontranapada dolaze u vodstvo. Nakon odlične kombinacije između Menala i Kulenovića, sjajno je s nekih 15ak metara pogodio Robert Murić

Rijeka je prikazala jako kvalitetnu igru u prvom poluvremenu, ali ipak u samoj završnici Napoli preko Demmea (asistentija Mertensa) u 43. minuti poravnava rezultat na 1:1.

Na početku drugog dijela Rijeka je imala fantastičnu prigodu. Yateke je sjajno povukao po desnoj strani, odlično poslužio usamljenog Menala, a koji je odlično naciljao, međutim presudili su – milimetri. Pogodio je vratnicu.

S druge strane u 57. minuti Mertens je iz slobodnog udarca zatresao gredu Riječana.

A samo šest minuta kasnije, Napolitanci stižu do preokreta i novog gola, koji će se pokazati presudnim za pobjedu.Lopta je ubačena u šesnaesterac s lijeve strane, Filip Braut je loše reagirao i poslao loptu u vlastitu mrežu.

Cijelu utakmicu za Rijeku odigrali su i bivši igrači Širokog Brijega Luka Menalo i Stjepan Lončar, a obojica su imala zapažene uloge.