Rijeka porazila favorizirani Stuttgart (2:1)

U prvom susretu završne runde kvalifikacija za plasman u Europsku ligu Rijeka je na stadionu Kantrida pred 10.000 gledatelja pobijedila Stuttgart 2-1.

Golove za Rijeku zabili su Leon Benko (74) i Zoran Kvržić (88), dok je gol za goste zabio Vedad Ibišević (90), čime je reprezentativac BiH povećao izglede njemačkog predstavnika da će se naći u Europsku ligu.

Premda je Stuttgart bio veliki favorit, Rijeka je srčanom i hrabrom igrom posve zasluženo slavila protiv kluba koji je pet puta bio prvak Njemačke.

[youtube id=”mdZj0gxmYgo” width=”600″ height=”350″]

Rijeka je i protiv Stuttgarta nastavila niz bez poraza ove sezone, pa nakon jedanaest utakmica, i dalje ne zna za poraz. Stuttgart je pak u prvih šest utakmica ove sezone slavio samo jednom. ‘Švabe’, kako glasi njihov nadimak, su dobile tek četvrtoligaša Dinamo Berlin u 1. kolu njemačkog kupa.

U prvenstvu su upisali dva poraza (Mainz 2-3, Bayer 1-2), a u Europskoj ligi dva neodlučena ishoda protiv Botteva (1-1, 0-0), te poraz na Kantridi.

Uzvratni susret je 29. kolovoza u Stuttgartu.

Udinese izgubio kući, Bilićev Bešiktaš poražen

Nogometaši Partizana pobijedili su švicarski Thun s 1:0 pred 12.000 gledatelja u Beogradu. Strijelac jedinog gola bio je Miloš Jojić u 70. minuti. Drugi predstavnik Srbije, Vojvodina igrala je 1:1 na svom terenu sa Šerifom.

Turski prvoligaš Bešiktaš kojeg vodi bivši hrvatski izbornik Slaven Bilić, poražen je u prvom susretu u Norveškoj od Tromsoa 1:2.

Bešiktaš je poveo golom Huga Almeide u devetoj minuti, međutim norveški sastav je u drugom poluvremenu uspio okrenuti rezultat, a strijelci su bili Benediksen (49-11m) i Pritchard (68).

Zanimljivo je i da je Udinese, koji je izbacio Široki Brijeg u prethodnom kolu, poražen na svom terenu od Libereca s 1:3.