Rezultati prvih susreta u Kupu BiH: Zrinjski protiv Tuzla Cityja prošao nakon penala

U susretima 1/16 finala Kupa BiH bilo je nekoliko iznenađenja i zanimljivih rezultata.

Jedno od njih je zasigurno i prolazak Zrinjskog protiv ekipe Tuzla City boljim izvođenjem udaraca s bijele točke. Nogometaši Zrinjskog plasirali su se u osminu finala Kupa BiH, nakon što su u Tuzli udarcima s 11 metara pobijedili ekipu Tuzla Cityja s 4:2.

Utakmica na Tušnju bila je veoma zanimljiva, unatoč tome što je domaći tim nastupio gotovo u potpunosti s rezervnom postavom.

Početak je pripao Mostarcima, koji su već u 5. minuti mogli povesti, nakon šuta glavom Bekića, koji je završio tako što je lopta prošla iznad grede.

U 31. minuti Bilbija je izvrsno šutirao, ali na sreću domaćih, lopta je otišla pored same stative.

Nakon toga uslijedio je preokret. Tuzlaci su natjerali goste da grčevito brane svoj gol, a samo zahvaljujući nepreciznosti Poturalića, koji je imao tri “zicera”, mreža Plemića nije se zatresla.

U finišu poluvremena Stojčev je odlično šutirao, a lopta je očešala gredu gostujućeg tima.

U nastavku se slika nije bitnije promijenila. I dalje su igrači trenera Slobodana Starčevića napadali i stvarali pilike, ali lopta nije htjela u mrežu golmana Solde.

U 53. minuti Ziljkić je bio sam pred golom Zrinjskog, no lopta je završila pokraj gola.

Konačno, u 81. minuti Stojčev je odlično nabacio, Poturalić je u skoku šutirao, ali opet pored gola, tako da je susret završen bez golova i odlučili su penali.

Bolje su šutirali Mostarci koji su postigli četiri gola (Bilbija, Perišić, Bekić i Gržan), dok su za domaće pogodili Kostić i Crnkić, dok je udarce Stojčeva i Murge odbranio golman Zrinjskog Soldo, koji se prometnuo9 u igrača utakmice.

Krupa je u Zenici pobijedila Čelik s 2:1, a Sarajevo je u Vrapčićima pobijedilo Velež s 1:0 – strijelac jedinog gola bio je Velkoski u 58. minuti.