Reprezentacije Švedske, Francuske, Španjolske i Hrvatske u polufinalu prvenstva

Rukometaši Švedske plasirali su se u polufinale Svjetskog juniorskog prvenstva u BiH nakon što su u drugom jučerašnjem četvrtfinalnom susretu svladali Nizozemsku s 30:25.

Izabranici Jana Karlssona slomili su otpor Nizozemaca tek u drugom poluvremenu. Nošeni obranama rapoloženog golmana Barta Ravensbergena, Nizozemci su prvi dio susreta okončali u svoju korist rezultatom 13:10.

U drugom poluvremenu švedska momčad je zaigrala mnogo bolje i trebalo im je samo pet minuta da dođu do izjednačenja (15:15), a samo nekoliko minuta kasnije realizacijom odličnih kontranapada došli su i do vodstva (18:17).

Šveđani su došli do novog trijumfa zahvaljujući odličnoj obrani, ali i greškama nizozemske reprezentacije koje je protivnička momčad znala iskoristiti na najbolji način. Najraspoloženiji igrači u Švedskoj bili su Berg, Freiman i Stenmalm s po pet postignutih golova.

U polufinalu Šveđani će igrati protiv vršnjaka iz Francuske koji su u prvom četvrtfinalnom meču svladali Egipat s 35:33.

Reprezentacija BiH, koja je u osmini finala poražena od Egipta, a zatim u utakmici za plasman od 9. do 16. mjesta od reprezentacije Njemačke, sutra će igrati protiv Argentine za plasman od 13. do 16. mjesta. Ukoliko mladi bh. rukometaši pobijede Argentinu, za konačan plasman na SP-u igrat će protiv pobjednika susreta između Danske i Tunisa.

Španjolska juniorska rukometna reprezentacija svladala je vršnjake iz Švicarske s 26:22 (13:12) u utakmici za plasman u polufinale Svjetskog prvenstva.

Utakmica u dvorani ‘Juan Antonio Samaranch’ u Sarajevu protekla je u izjednačenoj igri obje ekipe, ali pobjedu je odnijela Španjolska zahvaljujući nešto boljoj igri u drugom poluvremenu.

Hrvatska juniorska rukometna reprezentacija svladala je Brazil s 23:21 u posljednjem četvrtfinalnom susretu za plasman u polufinale Svjetskog prvenstva.

Mladi hrvatski rukometaši pridružili su se reprezentacijama Francuske, Švedske i Španjolske u polufinalu svjetskog prvenstva koje se održava u Bosni i Hercegovini.

Polufinalne utakmice na rasporedu su u petak, 26. srpnja. Hrvatska će igrati sa Španjolskom, a drugi polufinalni par bit će Francuska i Švedska.