Reprezentacija BiH remizirala sa SAD-om, Luka Menalo igrač utakmice

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine i reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država odigrale su u Los Angelesu prijateljsku utakmicu bez pogodaka.

Obje reprezentacije su imale nekoliko dobrih prilika za postizanje pogotka, ali obrane i golmani bili su na visini zadatka, te su mreže u ovoj utakmici mirovale.

Najbolju priliku za reprezentaciju BiH propustio je Haris Medunjanin, koji je u drugom poluvremenu promašio penal.

Izbornik bh. reprezentacije Robert Prosinečki zadovoljan je igrom bh. nogometaša koji su dobili priliku za igru u ovoj utakmici, javila je Fena.

“Mogu biti zadovoljan, a ostaje žal za promašenim penalom. Pokazalali smo dosta volje, htijenja i trke. Igrali smo otvoreno, stvarali prilike i možemo se nadati još boljoj igri u budućnosti”, rekao je Prosinečki nakon utakmice.

Luka Menalo igrao je 82 minute za reprezentaciju BiH u prijateljskom susretu protiv SAD-a (0:0) u Los Angelesu, dok drugi nogometaš Širokog Brijega na popisu Prosinečkog, Stjepan Lončar nije ulazio u igru.

Menalo je bio ponajbolji igrač utakmice, u 43. i 65. minuti uputio je odlične udarce prema golu SAD-a, u 29. sjajno se probio po boku i asistirao za veliku prigodu Ahmetoviću, a u 52. minuti izborio je i kazneni udarac kojeg Medunjanin nije realizirao, priopćeno je iz Nk Široki Brijeg.

“Presretan sam zbog debija. Mislim da smo odigrali korektnu utakmicu i možda smo zaslužili i više od remija, ali svakako da mi je drago što smo se predstavili u dobrom svjetlu i pokazali da se i na nas može računati. Izbornik ima skoro jednake zahtjeve kao i moj trener Sablić u Širokom tako da mi se nije bilo teško prolagoditi#, rekao je Luka Menalo.

Idući susret u SAD-u reprezentacije BiH će igrati u noći sa srijede na četvrtak (03:00) protiv Meksika u San Antoniju.