Rendulić: Mislim da smo zaslužili barem bod

Zrinjski je u četvrtak navečer u Mostaru poražen od varšavske Legije rezultatom 1:2 u trećem kolu UEFA Konferencijske lige, a trener mostarske ekipe Krunoslav Rendulić rekao je nakon utakmice kako je njegova ekipa večeras zaslužila barem bod.

Teška srca moram čestitati Legiji na pobjedi, čestitam i mojim igračima na pruženoj igri. Ne mogu se oteti dojmu da smo danas nezasluženo izgubili, odlučilo je par centimetara, nažalost po nas na krivu stranu, ali to je nogomet. Mislim da smo se dobro prezentirali, bili smo čvrsti, bili smo jaki na lopti, na našu žalost njihov drugi gol je eurogol i nismo dobro reagirali. Idemo dalje, imamo još tri utakmice i ako ovako nastavimo dalje, vjerujem da ćemo uzimati još bodova, izjavio je Renduli na press konferenciji poslije utakmice.

Zrinjski je poveo u 30. minuti da bi već u 32. minuti Legija izjednačila nesretnim autogolom Slobodana Jakovljevića.

Kad postignete gol treba vam par minuta stabilnosti, a mi smo pomalo naivno odreagirali kod tog prekida. Danas se sve to loše poklopilo na našu štetu, ostaje žal što nismo uzeli bod jer smo zaslužili po prikazanom, što ne znači da Legija nije zasluženo uzela tri, smatra trener Plemića.

Osvrnuo se i na situaciju u grupi, istaknuvši kako je Aston Villa po njemu jedan od favorita za osvajanje ovog natjecanja.

Naša najveća pobjeda je što smo pokazali da možemo i što nas svi sada shvaćaju malo drugačije. Legia je dobra momčad, a to sam rekao i prije našeg susreta, bez obzira što su vezali četiri poraza. Ekipa koja dobije Aston Villu znači da ima izuzetnu kvalitetu. Teško je reći što se može učiniti u iduće tri utakmice, ali možemo obećati da ćemo sigurno biti na ovoj razini, da ćemo pokušati svaku utakmicu ići po pobjedu. Nadam se da će svi biti zdravi, jer smo ovu utakmicu imali problema sa ozljedama i bolestima. Nadam se da će već iduću utakmicu protiv Legije rezultat biti drugačiji, zaključio je Rendulić.

I nogometaši Zrinjskog smatraju kako večeras nisu imali sreće.

Mislim da je ovo bila jedna dobra utakmica, stiskali smo koliko smo mogli, a u ovome trenutku mogu samo čestitati Legiji na pobjedi. Mi uživamo u ovim trenutcima, idemo od utakmice do utakmice. I od Legije i od Aston Ville smo izgubili tijesno, možemo biti malo tužni, ali smo i preponosni. Ne znam stvarno kakva je situacija bila s tim golovima, ali je večeras sreća otišla na njihovu stranu, prokomentirao je kapetan Zrinjskog Nemanja Bilbija činjenicu da su dva pogotka njegove momčadi u drugom poluvremenu poništena zbog zaleđa, i to nakon intervencije VAR sobe.

S njim se slaže i Josip Ćorluka.

Jedna naša dobra predstava, mislim da smo se pokazali u dobrom svjetlu, malo je nedostajalo. Još jedno dobro iskustvo, a ove utakmice nas čine boljima. Imamo još tri utakmice, ništa još nije gotovo, mi i dalje vjerujemo, kazao je Ćorluka.

I nogometaš poljske Legije Radovan Pankov misli kako su u večerašnjoj utakmici obje ekipe prikazale dobar i ravnopravan nogomet, piše Fena.

Igrali smo protiv prvaka BiH, veoma su dobra ekipa. Iskreno, ja sam nešto ovakvo i očekivao jer poznajem ovaj mentalitet. Mi nismo bili u dobrom ritmu nakon četiri poraza i danas smo malo patili. Bila je ovo egal utakmica u kojoj smo mi bili za nijansu bolji, mišljenja je Pankov.

U idućem kolu UEFA Konferencijske lige ponovno će se sastati Zrinjski i Legia, ovoga puta u Varšavi 9. studenoga.