Remijem Slobode i Željezničara na Tušnju, Široki se odvojio na trećem mjestu

Sloboda i Željezničar odigrali su treći susret ove sezone, drugi na Tušnju, u okviru 29. kola BH Televom Premijer lige Bosne i Hercegovine, a rezultat je bio 0:0.

Susret koji je bio izuzetno bitan za obje emomčadi jer se radilo o izravnom dvoboju u borbi za četvrto mjesto na ljestvici, koje, izvjesno je, vodi u kvalifikacije za Europsku ligu, piše Sport1.ba.

Utakmica je otvorena pokušajem Veselinovića sa jedne i Pršeša sa druge strane, ali nije bilo opasnosti po vratare obje momčadi.  U 29. minuti Sloboda je imala slobodan udarac, ali je Vidovićev udarac završio daleko pored gola. Tri minute kasnije sjajna prilika za Zeca na drugoj strani, ali njegov udarac odlazi pored gola Muminovića.

U 39. minuti Sloboda je imala dobar kontranapad nakon kornera Željezničara, ali je Smajić bio malo sebičan pa je Stanić uspio otkloniti opasnost. Pršeš je u sudačkoj nadoknadi pokušao iz daljine, ali je njegov udarac završio malo pored gola Fejzića. To je ujedno bilo sve u prvom dijelu susreta na Tušnju, koje nije obilovalo velikim prilikama.

Drugi dio Željezničar otvara pokušajem Veselinovića, koji zasutavlja vratar Muminović. Igralo se dosta rastrzano sa obje strane, bez velikih ambicija prema naprijed, sa prvenstvenom željom da se sačuva svoj gol. U 66. minuti nezgodan sudar se dogodio na sredini terena, kada su se u skoku glavama sudarili Hadžanović i Mujezinović, ali je na svu sreću sve prošlo u redu po obojicu.

Četiri minute kasnije Sloboda ostaje s igračem manje. Beganović je nakon jednog prekršaja dobio drugi žuti karton pa su domaći pred kraj susreta bili s igračem manje na terenu. U 76.minuti slobodan udarac koji je izveo Pršeš je izblokiran pa ponovo nije bilo opasnosti po Fejzićev gol. Tri minute prije kraja regularnog dijela utakmice, Krpić je imao dobru priliku, šutirao prema golu Slobode, ali je Muminović odlično reagirao i izbacio je loptu u korner.

Do kraja nije bilo promjena te je ostalo nepopularnih 0:0.

Široki jako blizu osiguravanja Europe

S ovim rezultatom najzadovoljniji mogu biti na Pecari, jer im Europa praktički skoro više da ne može izmaći. Četiri kola prije kraja nalaze na se na trećem mjestu sa šest bodova prednosti ispred Željezničara, a sedam ispred Radnika odnosno osam ispred Slobode koja im dolazi u sljedećem kolu u goste.

Osim toga Široki igra i finale Kupa protiv Sarajeva, pa je izvjesno tko god od ove dvije momčadi osvoji Kup, četvrto mjesto će sigurno voditi u Europu, a ono teško može izmaknuti momčadi Goce Sedsloskog.