Remi Radnika i Željezničara, Velež sjajnom utakmicom najavio nastavak sezone

Nogometaši Radnika i Željezničara podijelili su bodove u prvom kolu nastavka prvenstva rezultatom 0:0.

Na prvi udarac u okvir gola čekalo se do 57. minute susreta kada je Kjosevski zaustavio pokušaj Karića da bi tri minute kasnije Plavšić oštro šutirao, no lopta je otišla pored gola golmana Plavih. U 71. minuti susreta loš pokušaj Pece zaustavlja Kjosevski koji je dobro reagirao i minutu kasnije kada je Okić sjajno uposlio Karića, a on šutirao glavom.

Željezničar je već u sljedećem napadu pokušao ugroziti Bilobrka, no Zajmović nakon dodavanja Ramovića šutira preko gola. Na sljedeće uzbuđenje se čekalo do 79. minute kada je Zajmović iz odlične pozicije loše šutirao da bi tri minute kasnije Štilić iz slobodnjaka šutirao preko gola. U 83. Mekić je loše šutirao što je bilo posljednje uzbuđenje na utakmici, te je ostalo 0:0.

U okviru 20. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na stadionu Rođeni FK Velež je dočekao FK Zvijezda 09. Konačan rezultat utakmice glasio je 2:0.

Domaćin je bolje otvorio ovaj susret, te su imali nekoliko izglednih prilika, a najveću takvu propustio je Nusmir Fajić. Ono što nije uspio Fajić uspio je Brandao u 22. minuti utakmice, kada je matirao Vujanca za 1:0.

Edo Vehabović povećava prednost domaćina na 2:0. Rođeni su Zvijezdu nadigrali u svakom segmentu i tako potpuno zasluženo došli do nova tri boda.