Remi Milana i Juventusa u kupu, Rebić zabio i provozao de Ligta

Milan i Juventus odigrali su 1:1 u prvoj utakmici polufinala talijanskog kupa. Ante Rebić doveo je Milan u vodstvo, no Juventus je spasio Ronaldo u sudačkoj nadoknadi golom iz penala.

Sjajno je Milan krenuo u ovu utakmicu i gotovo cijeli susret bio je bolja momčad. Rebić je prvi zaprijetio već u petoj minuti snažnim udarcem izvana, no lopta je išla točno po sredini gola pa je Buffon sigurno obranio, prenosi Index.hr.

Prvi pravi udarac Buffon je morao skidati u 22. minuti kada se Calabria odlično izborio za prostor, gađao rašlje, no iskusni Talijan sjajno brani.

Rebić je zaprijetio ponovno u 28. minuti nakon asistencije Ibrahimovića, sada je bio precizan, ali udarac nije bio dovoljno snažan pa je Buffon stigao obraniti. Od situacija u prvom poluvremenu još treba izdvojiti i pokušaj Cuadrada. To je bio jedini opasan pokušaj Juventusa u prvom dijelu, Kolumbijac je snažno i precizno opalio s desne strane kaznenog udarca, gađao suprotan kut, a Donnarumma je vrhunski obranio.

Milan je žestoko krenuo i u drugom poluvremenu, Rebić je imao sjajnu priliku u 47. minuti nakon dodavanja Ibrahimovića, izbio je sam pred Buffona koji je ponovno sjajno obranio.

Sjajan gol Rebića

A onda, 14 minuta kasnije, Milan je okrunio bolju izvedbu pogotkom. Nakon nekoliko prilika s obje strane, sada je napokon zabio Rebić. Ramsey je izgubio loptu, Cahanoglu je dodao Castilleju koji savršenim ubačajem pronalazi Rebića u sredini. Hrvatski reprezentativac mirno je desnicom pospremio za 1:0.

Ipak, domaćini su ušli u probleme desetak minuta nakon gola. Cijelu utakmicu igrali su vrlo agresivno, no Theo Hernandez je u jednom trenutku preoštro ušao na Dybalu i zasluženo dobio drugi žuti karton. Rebić je izašao nekoliko trenutaka nakon toga kako bi ušao Laxalt i zauzeo upražnjeno mjesto lijevog beka zbog crvenog Hernandezu. Dobio je ovacije San Sira.

Juve je pritiskao, nije uspio stvoriti priliku, a onda je na scenu stupio Ronaldo. Portugalac je na ulasku u sudačku nadoknadu pokušao škarice, lopta je iz velike blizine pogodila Calabriju u ruke, a sudac je nakon provjere VAR-a odlučio pokazati na bijelu točku. Vrlo kontroverzno i nije sigurno je li Calabria imao dovoljno vremena da izmakne ruku. Ronaldo je sigurno pogodio iz penala i donio prednost svojoj ekipi prije uzvrata.

Rebić izvrtio najskupljeg stopera na svijetu

Osim lijepog gola koji je zabio u 61. minuti i koji mu je već peti u posljednjih šest utakmica, Rebić je oduševio akcijom u kojoj je kao na ringišpilu provozao najskupljeg braniča svijeta.

Matthijs de Ligt je ljetos, prije 20. rođendana, postao čovjek od najmanje 165,5 milijuna eura. Toliko će Juventus platiti za mladog stopera nakon što je pobijedio Barcelonu u licitaciji, prenosi Index.hr.

I to tako da je odšteta Ajaxu za njega iznosila 85,5 milijuna eura, dok mu je petogodišnjim ugovorom koji je potpisao s Juventusom zajamčeno najmanje 16 milijuna eura godišnje. S bonusima mu se godišnja gaža može popeti do 24 milijuna eura.

Sve te De Ligtove impresivne milijunske brojke i iznose Rebić je poništio u 17. minuti. Leđima okrenut golu Juventusa i s De Ligtom za vratom, uglednog čuvara oslobodio se tako što je iz prve loptu primio petom.

Nakon što ga je prevario i dobio ovacije San Sira, Rebić je još i pretrčao De Ligta te pravovremeno dodao Ibrahimoviću. Nažalost za Milan, legenda nije iskoristila sjajno dodavanje Rebića nakon vrtuljka De Ligtu.