Remi Hoffenheima i Mainza, pobjeda Wolfsburga

U posljednjem susretu ove godine u njemačkom prvenstvu Hoffenheim i Mainz su odigrali 1-1, a Andrej Kramarić nije nastupio za domaći sastav zbog ozljede.

Domaćin je poveo u 11. minuti golom Kerema Demirbaya, a pet minuta poslije izjednačio je Jean Mateta. U nastavku susreta oba sastava su imala niz prilika, no više nije bilo golova.

Najbolju priliku imao je domaći veznjak Vincenzo Grifo koji je u sudačkoj nadoknadi pogodio vratnicu. Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić nije nastupio za Hoffenheim zbog ozljede.

U prvom nedjeljnom susretu Wolfsburg je na gostovanju pobijedio Augsburg sa 3-2.

Gosti su nakon prvog poluvremena vodili 2-0 golovima Guilavoguija (33) i Williama (41), no domaćin je u prvih 15 minuta nastavka uspio izjednačiti. Strijelci su bili Khedira (49) i Cordova (58). Kada se već činilo kako će susret završiti bez pobjednika, gosti su izveli brz kontru koju je realizirao Gerhardt. Josip Brekalo nije nastupio za Wolfsburg zbog ozljede.

Na ljestvici vodi Borussia Dortmund s 42 boda, na drugom mjestu je Bayern sa šest bodova manje, a treća je Borussia Moenchengladbach s 33 boda.

Posljednja dva mjesta koja vode u niži rang natjecanja drže Hannover (11) i Nurnberg (11), dok je na poziciji koja vodi u dodatne kvalifikacije Stuttgart (14).

Nastavak njemačkog prvenstva je 18. siječnja utakmicom Hoffenheim – Bayern.

REZULTATI

Hoffenheim – Mainz 1-1 (Demirbay 11 / Mateta 16)
Augsburg – Wolfsburg 2-3 (Khedira 49, Cordova 58 / Guilavogui 33, William 41, Gerhardt 89)

U subotu:
Bayer Leverkusen – Hertha 3-1 (Volland 5, Havertz 23, 49 / Torunarigha 26)
RB Leipzig – Werder Bremen 3-2 (Klostermann 22, Werner 44, Bruma 87 / Kruse 67, Sargent 77)
Stuttgart – Schalke 1-3 (Gonzalez 76 / Skrzybski 10, Sane 70, Kutucu 78)
Hannover – Fortuna Dusseldorf 0-1 (Fink 90+2)
Nurnberg – Freiburg 0-1 (Gulde 19)
Eintracht – Bayern Munchen 0-3 (Ribery 35, 79, Rafinha 89)