Remi Eintrachta i Chelsea, Arsenal preokretom do pobjede nad Valencijom

Eintracht Frankfurt u prvoj polufinalnoj utakmici Europske lige na svojem je terenu remizirao 1:1 s momčadi Chelsea.

Osim Rebića, domaćinu je nedostajao ozlijeđeni napadač Sebastien Haller, no unatoč izostanku dvojice važnih igrača, Eintracht je poveo u ovoj utakmici, ali nije uspio zadržati prednost.

Jović je za Eintracht zabio u 23. minuti susreta, a gosti su izjednačili u 45. minuti preko Pedra.

Chelsea: Kepa – Palmieri, Christensen, Luiz, Azpilicueta – Loftus-Cheek, Jorginho, Kante – Willian, Giroud, Pedro

Eintracht: Trapp – Abraham, Hasebe, Hinteregger – Da Costa, Rode, Fernanders, Falette – Gaćinović, Jović, Kostić

Arsenal je u Londonu slavio protiv Valencije rezultatom 3:1.

Gosti su poveli u 11. minuti golom Diakhabyje, a sedam minuta kasnije domaćin je izjednačio na 1:1 preko Lacazettea.

U 25. minuti vratar Neto vrlo slabo reagirao na udarac glavom Lacazettea i lopta mu je pobjegla preko gol-linije.

U 26. minuti Francuz je zabio drugi gol za potpuni preokret i vodstvo 2:1.

U strijelce se u sudačkoj nadoknadi upisao i Pierre-Emerick Aubameyang. Aubameyang je postavio i konačni rezultat od 3:1.

Valencia: Neto – Roncaglia, Diakhaby, Garay, Paulista, gaya – Piccini, Soler, Parejo, Guedes – Rodrigo

Arsenal: Čech – Mustafi, Koscielny, Sokratis – Maitland-Niles, Guendozi, Xhaka, Kolašinac – Özil – Aubameyang, Lacazette

Uzvrati su 9. svibnja, a finale je na rasporedu 29. svibnja u Bakuu.