Rekord Reala, Juventus prošao, Liverpool ispao

Nogometaši Juventusa, Basela i Monaca plasirali su se u osminu finala Lige prvaka nakon utakmica zadnjeg, šestoga kola nogometne Lige prvaka u skupinama A, B, C i D.

Real Madrid je prolaz osigurao ranije, ali danas je pobjedom 4:0 protiv Ludogoreca ostvario 19. pobjedu u nizu u svim natjecanjima, čime je nadmašio aspolutni španjolski rekord kojeg je držala Barcelona iz sezone 2005./2006. Ujedno je okončao grupnu fazu Lige prvaka s maksimalnim brojem bodova.

Basel je u skupini B na gostovanju na Anfieldu kod Liverpoola odigrao 1:1 i izbacio slavni klub iz Lige prvaka. Basel je poveo zgoditkom Freia (25), a u 61. minuti igrač Redsa Lazar Marković je neoprezno zaradio crveni karton i ostavio svoju momčad na cjedilu. U 81. minuti Steven Gerard je izjednačio, ali Liverpool nije do kraja utakmice uspio zabilježiti željenu pobjedu. Dejan Lovren je odigrao cijelu utakmicu za Liverpool.

U drugoj utakmici ove skupine Real je Madridu s lakoćom pobijedio Ludogorec s 4:0 i s maksimalnim brojem bodova okončao natjecanje u skupini. Bugari su 19. minuti ostali bez isključenoga Marcelinha, samo minutu kasnije Cristiano Ronaldo je zabio iz penala, da bi u 38. minuti Gareth Bale povećao na 2:0. U drugom dijelu su se u strijelce upisali Alvaro Arbeloa i Alvaro Medran. Realu je to 19. pobjeda zaredom u svim natjecanjima i oborili su španjolski rekord.

U skupini C u izravnom okršaju za osminu finala Monaco je kod kuće svladao Zenit s 2:0 i prošao dalje. Pogotke vrijedne prolaza za klub iz Kneževine postigli su Aymen Abdennour u 63. te Fabinho u 89. minuti. Za Monaco je ponovno nesavladiv bio hrvatski vratar Danijel Subašić, koji je u šest utakmica primio samo jedan pogodak.

U drugom susretu skupine Benfica i Bayer Leverkusen su odigrali 0:0, pa je Monaco s gol-razlikom 4:1 prvi, a Bayer drugi u ovoj skupini.

U skupini A Juventus i Atletico Madrid su u Torinu odigrali 0:0 i to je rezultat koji je Juve odveo kao drugoplasiranog u osminu finala. Za Španjolce je Mario Mandžukić odigrao cijelu utakmicu. U drugoj utakmici skupine Olimpiakos je u Pireju Malmo s 4:2 i natjecanje će nastaviti u Europskoj ligi.

U skupini D Arsenal je pobijedio u Istanbulu Galatasaray s 4:1, ali mu to nije bilo dovoljno za prvo mjesto u skupini jer je Borussia osvojila bod protiv Anderlechta (1:1). Topnici su pitanje pobjednika riješili već u prvih 29 minuta kada su poveli s 3:0 pogocima Podolskog i dvaput Ramseya. Nijemac je svoj drugi pogodak zabio u 90. minuti, dok je počasni gol za Turke zabio Sneijder (89).

Borussia se u Dortmundu mučila s Anderlechtom sve do 58. minute kada je zabio Immobile, a Belgijci su izjednačili preko Mitrovića. Borussia je zahvaljujući boljoj gol-razlici prva, a Arsenal drugi.

Nakon utorka je poznato 14 sudionika osmine finala Lige prvaka, a utakmice u srijedu će izlučiti i preostala dva putnika.

Rezultati utakmica 6. kola u skupinama A, B, C i D:

SKUPINA A
Juventus – Atletico Madrid 0-0
Olympiakos – Malmoe 4-2 (David Fuster 23, Alejandro Dominguez 63, Mitroglou 87, Ibrahim Afellay 90/ Simon Kroon 59, Markus Rosenberg 81)

SKUPINA B
Real Madrid – Ludogorec 4-0 (Cristiano Ronaldo 20-pen, Gareth Bale 38, Alvaro Arbeloa 80, Alvaro Medran 88). CK: Marcelinho (Ludogorec, 19)
Liverpool – Basel 1-1 (Steven Gerrard 81/ Fabian Frei 25)

SKUPINA C
Monaco – Zenit Sankt Peterburg 2-0 (Aymen Abdennour 63, Fabinho 89)

SKUPINA D
Borussia Dortmund – Anderlecht 1-1 (Ciro Immobile 58/ Aleksandar Mitrović 84)
Galatasaray – Arsenal 1-4 (Wesley Sneijder 89 /Lukas Podolski 3, 90, Aaron Ramsey 11, 29)