Rekord briljantnoga Šarića, odlični Hezonja i Bogdanović, 70 koševa Bookera

Kakva luda NBA noć! Dario Šarić postavio je novi rekord karijere u velikoj pobjedi protiv Chicago Bullsa, Bojan Bogdanović bio je odličan protiv bivše momčadi, probudio se i Mario Hezonja. Što tek reći o Devinu Bookeru koji je Celticsima utrpao 70 koševa?

Dario Šarić = rookie godine. Iako Dario ponavlja kako mu titula novaka godine i nije toliko važna, iz dana u dan potvrđuje da je apsolutno zaslužuje. Večeras je protiv Chicago Bullsa u gostima postavio novi rekord karijere, s 32 koša je predvodio Philadelphia 76erse do pobjede 117:107.

Nemojte da vas zavara rezultat, utakmica je u trećoj četvrtini izgubila neizvjesnost, Sixersi su izdominirali Bullse koji nisu znali što ih je snašlo. A najbolji u dominantnim 76ersima bio je Dario Šarić. Iako ga je čuvao, odnosno pokušavao čuvati, sjajni branič Jimmy Butler, iako ga suci i dalje nimalo ne respektiraju, Dario je bio nezaustavljiv.

Na parketu je proveo 34 minute i za to vrijeme ubacio 32 poena (6/8 za 1, 10/14 za 2, 2/5 za 3), uz deset skokova, dvije asistencije i ukradenu loptu. Bio je to deseti double-double sezone za Šarića, želite li pogoditi koji je rookie ove sezone imao najviše double-double učinaka. Pogodili ste.

Odličan je bio i Shawn Long, u pobjedu Sixersa s klupe je dodao 18 poena, na 14 se zaustavio Henderson, na 12 Rodriguez.

Butlerovih 36 koševa i 11 asistencija nije bilo dovoljno Bullsima, Bobby Portis upisao je 17 koševa i 11 skokova, Nikola Mirotić dodao je 15 poena.

Probudio se Mario Hezonja, probudio se i Orlando Magic. Teško je reći što im se dogodilo, ali Magic je večeras protiv Detroit Pistonsa izgledao kao momčad, odigrali su vjerojatno najbolju utakmicu sezone i upisali pobjedu 115:87.

Trener Magica Frank Vogel veliku je minutažu dao upravo Hezonji, koji se mijenjao s četvorke na trojku (kad je igrao u isto vrijeme s Gordonom) i iako to poeni možda i ne pokazuju Mario je odigrao vjerojatno i svoju najbolju utakmicu sezone.

Šut ga nažalost ponovno nije išao, ali energijom, pristupom u obrani i asistencijama zaslužio je iznimno pozitivnu ocjenu, čini se da je Vogel pogodio prebacivanjem Hezonje na četvorku.

Magic je izgledao kao momčad s kemijom, momčad koja je odavno osigurala doigravanje i igra bez pritiska. Doduše, nažalost po njih to nije istina, ali možda ipak ima nade za ovaj sastav.

U iznimno izjednačenoj momčadi istaknuo se Elfrid Payton triple-double učinkom, večer je okončao s 14 poena, 11 skokova i deset asistencija. Ross je ubacio 18 poena, Gordon i Vučević po 16, Fournier i Meeks po 15.

Hezonja je odigrao 28 minuta i za to vrijeme upisao šest poena (2/3 za 1, 2/4 za 2, 0/2 za 3), četiri skoka i šest asistencija. Nastavi li igrati s osmijehom na licu i sa samopouzdanjem kao večeras, otvorit će se i šut.

I Damjan Rudež dobio je priliku u završnici kad je susret već bio riješen i iskoristio je na najbolji mogući način, u šest minuta ubacio je pet poena, dodao skok i asistenciju.

Kod Pistonsa valja tek istaknuti Jona Leuera, koji je sa 16 koševa i osam skokova predvodio goste. 15 poena dodao je Boban Marjanović.

Bojan Bogdanović odigrao je prvu utakmicu protiv svoje bivše momčadi, Brooklyn Netsa. Washington Wizardsi upisali su laganu pobjedu 129:108, a značajan obol dao je i Babo.

Odigrao je 26 minuta i za to vrijeme ubacio 17 poena (5/5 za 1, 6/9 za 2, 0/3 za 3), uz sedam skokova, dvije asistencije, ukradenu loptu i blokadu. Najbolji kod Wizardsa bio je John Wall s 22 poena i devet asistencija, na 19 se poena zaustavio Bradley Beal.

Netse je s 20 poena predvodio Justin Hamilton, na 19 se zaustavio Rondae Hollis-Jefferson, 14 je dodao Jeremy Lin.

Utakmicu karijere odigrao je Devin Booker u dresu Phoenix Sunsa, koji su poraženi u Bostonu kod Celticsa sa 130:120. Postao je tek šesti igrač kojem je pošlo za rukom ubaciti 70 i više poena u jednoj utakmici. Ušao je u vrhunsko društvo Wilta Chamberlaina, Kobea Bryanta, Davida Thompsona, Davida Robinsona i Elgina Baylora.

Booker je odigrao 45 minuta, ispucao 40 šuteva i 26 slobodnih bacanja kako bi došao do impresivne brojke od 70 koševa. Čak su još dvojica igrača Sunsa uspjela biti dvoznamenkasta, po 11 koševa ubacili su Len i Barbosa.

No, do pobjede su došli Celticsi, predvođeni Isaiahom Thomasom, koji je večer okončao sa “samo” 34 koša. Po 15 su dodali Al Horford (10 skokova) i Gerald Green.

NBA, rezultati:

Washington – Brooklyn 129:108
Charlotte – Cleveland 105:112 (Walker 28 koševa/James 32 koša, 9 skokova, 11 asistencija)
Orlando – Detroit 115:87
Indiana – Denver 117:125 (George 27 koševa/Jokić 30 koševa, 17 skokova)
Boston – Phoenix 130:120
Chicago – Philadelphia 107:117
Milwaukee – Atlanta 100:97 (Antetokounmpo 34 koša, 13 skokova/Schroder 28 koševa)
Houston – New Orleans 117:107 (Harden 38 koševa, 17 asistencija/Davis 33 koša, 16 skokova)