Rebić strijelac u uvjerljivoj pobjedi Eintrachta, koji se popeo na treće mjesto

Prvi susret 10. kola Bundeslige između Stuttgarta i Eintrachta završen je rezultatom 3:0 u korist momčadi iz Frankfurta. Odličnu utakmicu za goste odigrao je hrvatski reprezentativac Ante Rebić.

Stuttgart na otvaranju sezone igra katastrofalno, a novi poraz, ukupno sedmi po redu, priredio im je Eintracht koji se trijumfom probio na visoko treće mjesto u njemačkom prvenstvu barem privremeno.

Da će Stuttgart teško doći do bodova bilo je jasno već na startu. Eintracht je od prve minute nametnuo terensku inicijativu, a poveo je u 11. minuti preko Hallera, a za taj pogodak dao je velik doprinos Ante Rebić. Hrvat je sjajno gurnuo loptu do Jovića, ali njegov udarac brani domaći vratar. No, na odbijenu loptu natrčao je Haller i pospremio u praznu mrežu.

Drugi pogodak za bivši klub Nike Kovača zabio je upravo Rebić koji je u 32. minuti iskoristio sjajno dodavanje Luke Jovića i glavom zakucao loptu u mrežu.

Dominirali su gosti i u nastavku, a novi pogodak  postigli su u 89. minuti. Ovoga puta u strijelce se upisao Muller koji je zamjenio Rebića, i postavio, ispostavit će se, konačnih 3:0.