Rebić ponovno zabio u pobjedi Milana

Milan i dalje ne odustaje od borbe za europska natjecanja pa se tako u 28. kolu Serie A pobjedom protiv Rome bodovno izjednačio sa šestoplasiranim Napolijem.

Vodeći pogodak za Milan postigao je Ante Rebić koji nastavlja tamo gdje je stao krajem veljače.

Milan je bio bolja momčad tijekom većeg dijela susreta jer je Roma izgledala bezopasno. Prvi dio utakmice nije prošao pretjerano zapaženo i valja izdvojiti tek nekoliko poluprilika i jednu prilično dobru Giacoma Bonaventure koji je pucao ipak prejako.

U nastavku susreta puno bolja igra Milana koji je zagospodario terenom. Pogodak je visio u zraku i Milan je sve više stezao obruč oko gola Rome. Ipak, kako se bližila posljednja trećina susreta, izgledalo je kao da bi gosti mogli izvući remi.

Ipak, u 76. minuti Milan dolazi do vodstva. Sjajan volej Francka Kessieja nakratko brani Antonio Mirante, Rebić odbijenu loptu šalje u stativu, ali iz drugog pokušaja silovito pogađa za 1:0. Bio je to drugi pogodak Rebića u nizu i osmi ove sezone čime je i dalje najbolji strijelac Milana, piše Sportnet.hr.

Domaći su zasluženo poveli, a desetak minuta kasnije došli i do potvrde pobjede. Chris Smalling skrivio je kazneni udarac koji je precizno izveo Hakan Calhanoglu i postavio konačnih 2:0. Dodajmo kako je Rebić igrao sve do 78. minute kada ga je zamijenio Rafael Leao. S druge strane, Nikola Kalinić u igru je ušao umjesto Edina Džeke u 69. minuti.