Realu madridski derbi, Modriću asistencija, Courtoisu – štakori

Real je nakon 3-1 pobjede protiv Atletica u gostima došao na drugo mjesto. Modrić je asistirao Baleu za treći gol Reala, a sudac je, unatoč tome što je imao VAR, napravio dvije velike pogreške.

Real je pobijedio Atletico 3-1 golovima Casemira (16′), Ramosa iz penala (42′) i Balea kojem je u 74. minuti asistirao Luka Modrić. Za Atletico je zabio Griezmann u 25. minuti. Real je preskočio Atletico i sad je drugi s 45 bodova, što je bod više od gradskog rivala i pet manje od Barcelone koja u nedjelju gostuje kod Bilbaa.

Gradski derbi 23. kola La Lige počeo je ružno. Vrijeđali su navijači Atletica Thibauta Courtoisa, Realovog golmana koji je tri godine branio za Atletico. Prema Courtoisu su poletjeli i štakori igračke, ali nije se dao isprovocirati belgijski golman. Užarenu atmosferu ugasio je Casemiro ranim golom već u 16. minuti. Sjajno se snašao Brazilac i pogodio ‘škaricama’ za 1-0.

Čemu služi VAR?

Čemu služi VAR? Da bi ispravio sudačke pogreške ili ih barem sveo na minimum. No čini se da će trebati još neko vrijeme da španjolski suci počnu koristiti VAR kako treba jer u madridskom derbiju bile su tri velike pogreške.

Prva je kod Atleticovog izjednačujućeg gola u 25. minuti. Zabio je Griezmann, koji je išao sam na Courtoisa i zabio mu kroz noge, ali u akciji koja je prethodila golu nije sviran čisti faul na Viniciusu.

Sudac je čekao VAR, ali čini se da je provjeravao je li zaleđe, da su suci premotali snimku još malo unatrag, vidjeli bi čisti prekršaj Coree nakon kojeg je uslijedilo dodavanje za Griezmanna i gol za 1-1.

Real je tri minute prije kraja poveo golom Sergija Ramosa iz penala. Ali i taj penal je jako sumnjiv.

Gimenez je, čini se, srušio Viniciusa van 16 metara.

Faul nije bio unutar šesnaesterca, ovo je trebao biti slobodan udarac, rekao je sudački ekspert Andujar Oliver za Marcu.

Treća pogreška je bila kad je Casemiro srušio Moratu, ali sudac nije svirao penal za Atletico.

To je trebao biti penal, rekao je Anduar Oliver.

Lukina asistencija

Real u 74. minuti zabio i treći gol, bio je to jubilarni 100. gol Garetha Balea za Real u svim natjecanjima i to na asistenciju Luke Modrića. Atletico je prvi put izgubio doma od Reala u ligi od studenog 2016. godine i prepustio je drugo mjesto gradskom rivalu.