Realu 11. naslov prvaka Europe

Nogometaši Real Madrida osvojili su naslov europskog prvaka nakon što su u finalnom susretu Lige prvaka na milanskom San Siru pobijedili gradskog rivala Atletico poslije boljeg izvođenja jedanaesterca s 5:3. Susret je u regularnom dijelu i nakon produžetaka završen 1:1 (1:0).

Vodeći pogodak za Real u 15. minuti postigao je Sergio Ramos, a rezultat je je izjednačio Yannick Carrasco u 80. minuti.

Nogometaši Atletica na početku drugog poluvremana promašili su jedanaesterac, kada je Francuz Griezmann pogodio prečku.

U izvođenju jedanaesteraca svih pet Realovih igrača bili su uspješni (Vasquez, Marcelo, Bale, Ramos i Ronaldo), dok je na drugoj strani Juanfran u četvrtom izvođenju pogodio vratnicu, nakon što su pogodili Griezman, Gabi i Saul.

“Kraljevskom klubu” to je 11. titula prvaka Europe, dok je Atletico poražen i u svom trećem nastupu u finalu.

Real je osvajao titule prvaka 1956., 1957., 1958., 1959., 1960., 1966., 1998., 2000., 2002., 2014. i 2016.

Ukupno su 22 europska kluba osvajala titulu europskog prvaka, a iza Reala najtrofejniji u tom natjecanju je Milan sa sedam titula. Slijede Bayern, Barcelona i Liverpool s po pet, Ajax s četiri, Inter i Manchester United s po tri, a dvije titule imaju Juventus, Benfica, Porto i Nottingham Forest.

Jedanput su titulu prvaka osvajali Celtic, HSV, Steaua, Marseille, Chelsea, Borussia Dortmund, Crvena zvezda, Feyenoord, Aston Villa i PSV Eindhoven.