Real se spasio od Bayerna i izborio treće uzastopno finale Lige prvaka

Nogometaši Real Madrida plasirali su se u finale Lige prvaka nakon što su s ukupnim rezultatom 4:3 u polufinalu bili bolji od Bayerna. U Münchenu je prošloga tjedna bilo 2:1 za Kraljeve, a večeras je na Santiago Bernabeuu bilo neriješenih 2:2.

Bayern je poveo na samom početku utakmice, a gol koji je šokirao navijače Reala postigao je Kimmich.

Ipak, samo osam minuta kasnije Benzema je izjednačio na 1:1 nakon sjajnoga centaršuta Marcela kada je glavom matirao golmana Bayerna.

Bavarci su novu šansu imali u 17. minuti nakon gužve u šesnaestercu kada je zaprijetio Lewandowski. Poljski napadač je pao u šesnaestercu poslije kontakta s defanzivcem Reala, ali je sudac odmahnuo rukom, iako su gosti tražili penal.

Gledatelji su mogli uživati u spektakularnom nogometu i gol je visio u zraku, a nešto opasniji u prvom poluvremenu djelovao je Bayern. Međutim, Real je u 28. minuti imao veliku šansu. Marcelo je sjajno probio po desnom boku, ali je Ulreich izblokirao njegov pokušaj centaršuta.

Sjajnu šansu za Bayern četiri minute kasnije promašio je Rodriguez. Već su svi vidjeli loptu u mreži nakon sjajne akcije koju je poveo Hummels. Vrhunski je uposlio Lewandowskoga, koji je izašao jedan na jedan s Navasom iskosa sa lijeve strane. Golman Reala mu je obranio, ali je na loptu natrčao na drugoj stativi Muller, koga je izblokirao Marcelo, da bi zatim s dva metra preko prečke loptu poslao Rodriguez, koji je mogao nokautirati svoj bivši tim, piše Klix.ba.

Ronaldo je u 38. minuti uputio opasan šut, ali Ulreich je bio na mjestu, obranio njegov udarac i izbacio loptu u korner. Iz prekida je zaprijetio Sergio Ramos, koji je bio najviši u skoku, ali je šutirao pored vratnice.

U sudačkoj nadoknadi Bayern je tražio penal. Lopta je pogodila Marcela u ruku nakon centaršuta Kimmicha sa desne strane, ali je sudac ponovno odlučio da ne pokazuje na bijelu točku.

Nakon samo 20 sekundi u drugom poluvremenu Ulreich je napravio šokantan kiks. Propustio je loptu koju mu je poslao defanzivac Bayerna, a zatim je do nje došao sjajni Benzema, koji je ubacio u praznu mrežu za preokret Reala.

Madriđani su u 54. minuti propustili još jednu nevjerojatnu šansu kada je Ronaldo, nekarakteristično za njega, promašio nemoguće. Šutirao je neometan s pet metara iz voleja, ali je prebacio gol.

Krenuo je potom Bayern u napade svim silama i pola sata prije kraja meča imao veliku šansu, ali se Real uspio spasiti. Sule je loše šutirao nakon povratne lopte s ruba šesnaesterca.

Napadi Bayerna su se isplatili u 63. minuti. Rodriguez je postigao gol kroz noge Navasa za 2:2 i u tom trenutku je ponovno sve bilo moguće jer bi se Bayern u slučaju novoga pogotka plasirao u finale.

Međutim, do kraja meča nije bilo promjena pa su igrači Reala mogli slaviti treći uzastopni odlazak u finale elitnoga europskoga klupskoga natjecanja.

Real Madrid će u finalu Lige prvaka igrati protiv pobjednika drugoga polufinalnoga duela između Liverpoola i Rome. U prvoj utakmici u Engleskoj bilo je 5:2 za Liverpool, a revanš se igra sutra u Rimu s početkom u 20:45 sati.