Real rutinski prošao među osam najboljih klubova Europe

Real Madrid je u četvrtfinalu Lige prvaka.

Nakon što je u prvom susretu na Anfieldu Real slavio 5:2, kraljevski klub na uzvratu nije dopustio iznenađenje i mirno, rutinski je prošao među osam najboljih klubova Europe pobijedivši 1:0.

Jedini gol je zabio Karim Benzema u 79. minuti. Real je i na ovoj utakmici bio puno bolja i opasnija momčad. Da nije bilo na vratima sjajnog Alissona Beckera, Real je mogao i u drugoj utakmici deklasirati Redse.

Brazilac je u nekoliko navrata fantastičnim reakcijama spasio svoja vrata, a posebno je imao posla kad je loptu u nogama imao Vinicius. U prvom poluvremenu je Camavinga pogodio gredu, a blizu gola bili su još i Luka Modrić i Karim Benzema.

U prvih 45 minuta Redsi su nešto i pokušavali i preko Darwina Nuneza i Salaha bili su opasni u nekoliko navrata, a tada je Kraljeve spašavao Courtois.

No, u nastavku Liverpool se predao, Kloppova momčad je shvatila da do ludog preokreta ne može doći i prepustila je igru Realu koji je mogao zabiti i još koji pogodak.

Luka Modrić je odlično igrao do 82. minute, a kad je izašao dobio je ovacije punog stadiona.

Modrić je fantastično dirigirao igrom Reala, a posebno se izdvaja čudesan potez iz 63. minute. Primio je loptu iz lijevu aut liniju i onda Trentu Alexander-Arnoldu prodao “sombrero” te ubacio opasan centaršut.

Da je Valverde bolje reagirao na sjajan Modrićev ubačaj, Real je mogao doći do gola.