Napoli preko Eintrachta do četvrtfinala Lige prvaka

Lider Serie A Napoli nastavlja sa sjajnim igrama i u Europi.

U drugoj utakmici osmine finala na stadionu Diega Armanda Maradone s 3:0 su deklasirali Eintracht Frankfurt.

Dva gola postigao je sjajni nigerijski napadač Victor Osimhen, a točku na “i” stavio je Piotr Zielinski iz penala.

Ekipa Luciana Spallettija pred vlastitim navijačima bila je još uvjerljivija nego na gostovanju u Njemačkoj odakle su kući donijeli prednost od 2:0. Uz okomitu i brzu igru prema naprijed impresionira i njihova defenzivna stabilnost. U svim natjecanjima Napoli je ove sezone primio samo devet golova.

Kevin Trapp imao je posla već nakon dvadesetak sekundi igre kada je udarcem s ruba kaznenog prostora testirao večeras dobro raspoloženi Stanislas Lobotka. Prvi dio prošao je u znaku dominacije domaćina, a okrunio ju je Osimhen u sudačkoj nadoknadi.

Lobotka je dodavanjem vanjskom našao usamljenog Mattea Politana na desnom krilu, on je centrirao, a Osimhen visoko skočio i glavom matirao Trappa.

Nakon osam minuta nastavka kapetan Giovanni Di Lorenzo je sjajno probio bok i ubacio u sredinu, a Osimhen je uklizao i u padu pospremio loptu u prazan gol. Pritom je ozlijedio zapešće, pa je uz masku na licu dobio i zavoj oko ruke.

Nigerijac je sada došao do brojke od 23 gola ove sezone. U 64. minuti Zielinski je sam izborio penal i prevario Trappa snažnim prizemnim udarcem točno po sredini gola za ukupnih 5:0.