Real ”poginuo”, Borussia preživjela pakao za finale

Borussia je izdržala na Santiago Bernabeu! Real je jurišao u uzvratnom dvoboju polufinala Lige prvaka, napadao, ali veliki preokret je izostao. Golovima Benzeme i Ramosa u završnici bili su blizu, no nije bilo dovoljno, dok je Luka Modrić odigrao čitav susret, ali bez nekog konkretnog učinka. Nijemci ipak putuju u London u hram nogometa na Wembley, na ovogodišnje finale…

Veliko je prednost dortmundska Borussija donijela u Madrid, nakon četiri pogotkaLewandowskog lakše su mogli čekati uzvrat, no, nemir im je sigurno unio primljeni pogodak, kojim je Cristiano Ronaldo ostavio tračak nade Kraljevskom klubu u preokret.

Klopp je na teren poslao istu početnu postavu kao u Dortmundu, s kapetanomWeidenfellerom na vratima, oporavljenim Piszczekom na desnom te Schmelzerom na lijevom beku, Subotićem i Hummelsom na stoperskim pozicijama. Na zadnjem veznom su biliBender i Gündogan, dok su Reus, Götze i Blaszczykowski bili iza isturenog sjajnog Poljaka Lewandowskog.

Domaći strateg Mourinhonapravio je nekoliko rotacija, za hrvatske navijače najvažnija je bila činjenica da je od prve minute krenuo Modrić, uz Di Mariju, Xabi Alonsa i Özila, dok im je pomagao i čvrsti Essien. Ispred vratara Diega Lopeza bili su Marcelo , Coentrao lijevo, stoperi su bili Ramos i već standardni Varane, dok su napad predvodili Cristiano Ronaldo iHiguain.

Sjajno je krenula utakmica makar se većinom igralo pred vratima gostiju. Mogao je Real u vrlo ranoj fazi smanjiti zaostatak iz prvog dvoboja, točnije bili su u mogućnosti postići tri gola. ali Higuain u četvrtoj, Ronaldo u 13. te Özil dvije minute kasnije nisu realizirali odlične prigode. Iskusni vratar Weidenfeller vrhunski je odradio posao.

Borussiju je potresla i rana ozljeda Götzea, koji je travnjak morao napustiti već u 14. minuti zbog ozljede, a u igru je ušao Grosskreutz.

Nakon početnog juriša, Real je posustao, barem što se tiče opasnih situacija. Imali su dominaciju, ali bez konkretnih prilika. U Webbovoj nadoknadi imao je Ronaldo priliku iz slobodnjaka, nakon prekršaja za žuti karton Bendera, ali loptu je poslao na tribine.

Hrvatski reprezentativac Luka Modrić nije se posebno istaknuo u prvom dijelu.

U nastavku se nastavio pritisak domaćih, zaredali su s kornerima, ali Crno-žuti su mogli do prvog pogotka. U dvije stopostotne prilike našao se Lewandowski. Prvi je put iz dobre pozicije u kaznenom prostoru pucao preko gola, dok je u 50. minuti pogodio i gredu, ali se lopta od grede odbila ispred gol linije.

Mourinho je za taktičkim promjenama posegnuo već u 57. minuti, Kaka je ušao Coentrao izašao, a Higuain je svoje mjesto u napadu prepustio za Benzemu. Međutim, umjesto dodatne ofenzive, gotovo su primili golove.

Fantastična je bila prilika Gündogana, koji je nakon prodora Reusa samo trebao pospremiti loptu u mrežu s nekoliko metara od gola, ali nevjerojatnom reakcijom Diega Lopeza ostalo je 0:0.

Lewandowski je u još dva navrata propustio ponovno biti junak Dortmunda, a posebno će žaliti za prilikom u 76. minuti, nakon odličnog prodora Reusa.

Završnica je protekla u pravoj ofenzivi domaćih i uskoro su stigli do mreže gostiju. Dobru akciju pokrenuo je Kaka, s desne strane loptu je u sredinu vratio Özil, dok je Benzema samo podmetnuo nogu na tri metra. Gostujući vratar ovaj put bio je nemoćan.

Potpuno uzbuđenje donio je gol Ramosa dvije minute prije isteka regularnog vremena, dok je u sučevoj nadoknadi isti igrač glavom nakon kornera imao posljednju priliku na utakmici. Tražili su domaći i kazneni udarac na isteku vremena, ali Webb je samo odmahnuo.

S mislima u Londonu, moći će crno-žuta armija sutra u miru pogledati drugo polufinale između Barcelone i Bayerna. (HRsport.net)