Real pobjegao Barceloni na osam bodova

U susretu 30. kola španjolskog nogometnog prvenstva Real Madrid je pobijedio Athletic Bilbao sa 2-0 pobjegavši Barceloni na osam bodova prednosti.

Junak susreta bio je dvostruki strijelac Rodrygo, koji se među strijelce upisao u 8. i 73. minuti.

Mladi Brazilac je igrao do 81. minute kada je umjesto njega u igru ušao kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić.

”Kraljevski klub” je bio blizu gola i u 49. minuti kada je Brahim Diaz pogodio vratnicu.

U ranije odigranom susretu Girona je pobijedila Real Betis sa 3-2, a pobjednički gol domaćin je zabio u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Girona je vodila 1-0 i 2-1, no Real Betis se oba puta vraćao. Međutim, kada je Christian Stuani zabio u drugoj minuti sudačke nadoknade više nije bilo vremena za novu promjenu rezultata.

Prva dva gola za Gironu zabio je Artem Dovbik (36-11m, 65), dok je dvostruki strijelac za goste bio Willian Jose (45+4, 76).

Real Sociedad je na gostovanju pobijedio Alaves sa 1-0 golom Jona Pacheca u 59. minuti, dok su Celta Vigo i Rayo Vallecano odigrali bez golova, piše Hina.

U ponedjeljak će igrati VillarrealAtletico Madrid.

Na ljestvici vodi Real Madrid sa 75 boda, Barcelona je bila druga sa 67 bodova, Girona je treća sa 65 bodova, a Athletic Bilbao drži četvrtu poziciju sa 56 bodova. Petoplasirani Atletico Madrid ima 55 bodova, ali i susret manje.