Real Madrid uvjerljiv protiv Galatasaraya, bez golova u Malagi

Real Madrid je s visokih 3:0 pobijedio Galatasaray na svom Santiago Bernabeuu u prvom susretu četvrtinala Lige prvaka te ide prema rekordnom 24. nastupu u polufinalu Lige/Kupa prvaka. U drugom današnjem ogledu Malaga i Borussia Dortmund su odigrali bez golova.

Momčad Josea Mourinha je protiv Turaka, koji su zbog Drogbe, Sneijdera i Yilmaza okarakterizirani opasnim suparnikom, slavila bez većih problema. Mrežu vratara Muslere načeo je u devetoj minuti Cristiano Ronaldo nakon odličnog dodavanja Ozila za Portugalca po lijevoj strani. Bio je to Ronaldov deveti gol u devet nastupa u Ligi prvaka ove sezone.

Na 2:0 povisio je Karim Benzema u 29. minuti, nakon što je Galatasaray prijetio preko Drogbe i Mela u 25. i 27. minuti. Nabacio je Essien, turski braniči su se spetljali i francuski napadač je s pet metara zatresao mrežu. Nakon toga šansu je iz slobodnog udarca imao Ronaldo u 41. minuti, a u 44. minuti Eboue je opasno zapucao nakon akcije s Drogbom, no Realova mreža ostala je nedirnuta.

U nastavku se igra malo smirila, a u 65. minuti Benzemu je zamijenio Argentinac Higuain. Osam minuta kasnije Alonso je ubacio, a Higuain je zabio s 10-ak metara glavom. Bio je to njegov prvi gol u ovoj sezoni Lige prvaka. Luka Modrić ušao je u igru u 80. minuti umjesto Ozila. Hrvatski reprezentativac jednom je zaprijetio Musleri, no urugvajski vratar je bio spreman. Hrvatski veznjak je u posljednji trenucima susreta i požutio jer gostima nije dopustio izvesti prekršaj.

U Malagi Borussia Dortmund je bila nešto bolja momčad od istoimenog domaćina, kojega je sjajnim intervencijama spašavao raspoloženi vratar Willy. Već do 18. minute skinuo je tri solidna udarca Goetzea, a u 25. minuti i udarac Reusa. Malo prije toga  Grosskreutz je zatresao mrežu, no pogodak je poništen zbog zaleđa Lewandowskog u trenutku kad je lopta ušla u kazneni prostor. U 35. minuti Julio Baptista emitirao je prvu ozbiljnu prijetnju na drugoj strani, a Weidenfeller je obranio.

U nastavak Borussia je ušla furiozno, u 47. minuti opet je zaprijetio Goetze, a Willy tradicionalno obranio, no nakon sat vremena igre Nijemci su malo posustali  iMalaga je došla do daha. Do kraja rezultat je ostao nepromijenjen. (HRT.hr)

Rezultati prvih susreta četvrtfinala nogometne Lige prvaka:

Malaga (Špa) – Borussia Dortmund (Njem) 0:0
Real Madrid (Špa) – Galatasaray (Tur) 3:0 (Ronaldo 9, Benzema 29, Higuain 73)

U utorak, 2. travnja:
Bayern (Njem) – Juventus (Ita) 2:0 (Alaba 1, Muller 63)
PSG (Fra) – Barcelona (Špa) 2:2 (Ibrahimović 80, Matuidi 90+4 / Messi 38, Xavi 89-11m)