Real kaznio promašaje i pogreške Rome: Madriđani osvojili skupinu

Real Madrid je u derbiju skupine G Lige prvaka s 2:0 slavio protiv Rome na Olimpicu. Strijelci su bili Bale u 47. i Vazquez u 59. minuti. Roma je propustila dobre prilike u prvom poluvremenu, pogotovo Cengiz Under koji je promašio nemoguće.

Europski prvak kaznio nemoguć promašaj

Kazna je stigla već u prvoj minuti nastavka, a pogodak za europskog prvaka postigao je Gareth Bale. U 59. minuti Kraljevski klub je poveo 2:0 golom Lucasa Vazqueza i potom obranio prednost. Talijanima ostaje utjeha kako su usprkos porazu prošli dalje.

Kapetan hrvatske vrste i najbolji nogometaš svijeta Luka Modrijć je igrao za Real do 80. minute, dok je od 63. minute za Romu zaigrao Ante Ćorić.

Modrić je u prvom poluvremenu imao dvije lijepe prilike, oba puta je pucao s ruba kaznenog prostora, ali nije uspio zabiti. Njegov prvi udarac u 21. minuti je obranio Robin Olsen, a u 40. minuti je pucao preko gola.

Već uoči utakmice Real i Roma su osigurali prolaz nakon pobjede Viktorije protiv CSKA-a u ranijoj utakmici. Real je pobjedom osigurao prvo mjesto u skupini: uoči zadnjeg kola imaju tri boda više i bolji međusobni omjer od Rome.

City bio na rubu poraza

U skupini F Manchester City je bio blizu novog poraza od Lyona. Francuzi su poveli 2:1 u 81. minuti, ali Aguero je u 83. zabio za remi.

Domaćin je bio bolji u prvom dijelu, ‘lavovi’ su imali tri sjajne prilike, a najbliže golu bio je Maxwel Cornet koji je u 43. minuti pogodio vratnicu. Ipak, Cornet je u 55. minuti fantastičnim golom s ruba kaznenog prostota doveo domaćine u vodstvo.

Izjednačio je Laporete u 63. minuti, ali je Cornet u 81. minuti svojim drugim pogotkom doveo Lyon u novo vodstvo. U 83. minuti ‘Građani’ su ponovo izjednačili, a zabio je Sergio Aguero.

Kramarić zabio prekrasan pogodak, ali uzalud…

U istoj skupini Šahtar je na gostovanju pobijedio Hoffenheim s 3:2 i otvorio si vrata prolaska u osminu finala. Šahtar je već nakon 15 minuta vodio 2:0, no njemački sastav je do poluvremena izjednačio. U drugom poluvremenu pao je samo jedan gol, u posljednjim trenucima susreta Taison je svojim drugim golom donio Ukrajincima pobjedu.

Šahtar je poveo u 14. minuti golom Ismailyja, a već minuta kasnije bilo je 2-0, a pogodak je postigao Taison. Smanjio je Andrej Kramarić golom u 17. minuti.Dugu loptu Ishaka Belfodila je odlično primio, a potom sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora prebacio vratara.

Bio je to njegov četvrti gol ove sezone u Ligi prvaka uz jednu asistenciju. Više od njega zabili su tek Lionel Messi, Robert Lewandowski i Edin Džeko koji su na brojci od pet pogodaka.

Hoffenheim je izjednačio u 40. minuti golom Stevena Zubera. U 60. minuti domaćin je ostao s igračem manje nakon što je zbog drugog žutog kartona isključen Adam Szalai, a igrača više Šahtar je iskoristio u sudačkoj nadoknadi, a junak je postao Taison.

Na ljestvici vodi Manchester City sa 10 bodova, Lyon ima sedam, Šahtar pet, a Hoffenheim tri boda. U zadnjem kolu Šahtar i Lyon će u međusobnom susretu igrati za prolaz.