Real i Inter odigrali ljepoticu večeri, Liverpool deklasirao Atalantu

Od susreta trećeg kola Lige prvaka najzanimljiviji je bio sudar Real Madrida i Intera, u kojemu je ”Kraljevski klub” slavio s 3:2.

VodstvoRealu osigurala je lošom reakcijom talijanska obrana. Jedna nepotrebna lopta poslana je s centra prema Handanoviču, presjekao ju je Karim Benzema, zaobišao gostujućeg vratara i zatresao mrežu za vodstvo domaćina u 25. minuti.

Prednost domaćina povisio je Sergio Ramos sjajnim skokom i udarcem nakon kornera u 33. minuti, no kad se činilo da će gosti potonuti samo dvije minute kasnije Lautaro Martinez ih je vratio u igru pogotkom za 2:1. Bila je to prelijepa akcija, Nicolo Barella je petom proigrao Argentinca, koji s 10-ak metara trese Realovu mrežu.

Drugo poluvrijeme bilo je lošije od prvoga, sve do 66. minute bez pravih prilika pred bilo čijim vratima, a nakon 21 minute igre u nastavku Lucas Vázquez je s 13 metara po sredini tukao pokraj vrata.

Onda je na scenu stupio Ivan Perišić, koji je na asistenciju Martineza u 68. minuti pogodio suprotni kut gola i izjednačio na 2:2.

U 75. minuti mogao je Inter doći do potpunog preokreta, lopta je nakon pogreške Realove obrane došla Lautaru Martinezu, no njegov udarac s 20 metara otišao je pored gola. I onda je došla kazna, u 80. minuti Rodrygo je na asistenciju Viniciusa vratio Real u vodstvo 3:2, što je bilo dovoljno za tešku pobjedu Zidaneove momčadi.

Luka Modrić ušao je u igru za Real u 78. minuti, Ivan Perišić odigrao je za Inter do 78. minute, a Marcelo Brozović je odradio svih 90 minuta za goste.

Liverpool je u skupini D deklasirao Atalantu u gostima s visokih 5:0. Sjajan je u redovima engleskog prvaka bio Diogo Jota, koji je ostvario hat-trick, zabijao je u 16., 33. i 55. minuti. Ostale golove za Redse postigli su Mohamed Salah (47.) i Sadio Mane (49.).

U istoj skupini Ajax na gostovanju u Danskoj s 2:1 pobijedio Midtjylland.

Uvjerljiv je bio i Bayern protiv Salzburga, slavio je sa 6:2. s tim da je domaćin do 79. minute držao 2:2.

Manchester City je rutinski slavio s 3:0 protiv Olympiacosa, a istim rezultatom Porto je na domaćem terenu pobijedio Marseille.