Real i bez Modrića nadmoćan protiv Barce na Camp Nou

Prvim službenim El Clasicom otvorena je nova sezona španjolskog nogometa. Na Camp Nouu je u prvoj utakmici Superkupa Real Madrid nadigrao Barcelonu i zasluženo slavio s 3:1.

Real Madrid je usred Barcelone pobjedom u El Clasicu otvorio novu sezonu španjolskog nogometa. U prvoj utakmici Superkupa Real je na Camp Nouu došao do pobjede 3:1, posve zasluženo, jer prvaci Španjolske i Europe pokazali su više od igre.

Nakon poprilično nezanimljivih prvih 45 minuta u kojima je Barcelona pokazala nešto više, odnosno u kojima je bila nešto manje loša, rasplamsala se utakmica u nastavku. Iz prvog poluvremena valja tek izdvojiti pokušaj Luisa Suareza, koji je obranio Keylor Navas.

U nastavku je igra napokon podsjećala na El Clasico. Bilo je tu i puno nervoze, čak i isključenja, ali na kraju se Real s velikom prednošću vraća u Madrid.

Pet minuta igre u nastavku bilo je dovoljno za Madriđane. Ponovno sjajni Isco na lijevoj je strani uposlio Marcela, Brazilac šalje prizemnu loptu u peterac Barcelone, nije to bila posebno opasna situacija, no nespretni Pique uklizava, vara Ter Stegena i šalje loptu u vlastitu mrežu. Postao je tako prvi igrač Barcelone u 21. stoljeću koji je u El Clasicu postigao autogol.

Lošu je utakmicu odigrao Pique, preko njega su postignuta sva tri gola Real Madrida, a da nije bilo Jordija Albe, slično je mogao završiti pokušaj gostiju iz 55. minute. Dvostrukim biciklom Benzema se riješio Piquea na lijevoj strani, poslao paralelnu loptu na drugu vratnicu, na noge Carvajala, čiji pokušaj s crte čisti Alba. Tri minute kasnije u igru je ušao i Cristiano Ronaldo, ali nije se dugo zadržao.

U dresu Barcelone od prve je minute zaigrao Ivan Rakitić, dok je priliku od početka umjesto suspendiranog Luke Modrića dobio Mateo Kovačić. Oba su hrvatska reprezentativca odigrala solidne utakmice, Kovačić je nažalost zbog ozljede napustio igru u 68. minuti, umjesto njega na travnjak je istrčao Marco Asensio.

Zaigrala je Barcelona bolje i opasnije u završnici susreta. Suarezov pokušaj glavom obranio je Navas, dok je Busquets neometan s nekih šest, sedam metara poslao loptu visoko preko grede. U 75. minuti dogodio se prvi od dva detalja o kojima će imati što reći vodstvo Reala. Messijev projektil s preko 20 metara obranio je Navas, u nastavku akcije lopta dolazi do Suareza koji uz samu korner-liniju prebacuje loptu preko Navasa, jedva je dočekao kontakt s vratarem Real Madrida, a zatim poprilično teatralno pao, Bengoetxea pokazuje na bijelu točku, Messi jedanaesterac pretvara u izjednačenje Barcelone, piše Sportnet.hr.

Inače, Messi se pogotkom iz dvojbenog jedanaesterca riješio prokletstva Camp Noua, u posljednjih pet dvoboja protiv Real Madrida na domaćem travnjaku nije postigao pogodak.

Deset minuta prije kraja Real ponovno dolazi u vodstvo. Iz Rakitićeve prilike u šesnaestercu gostiju razvija se kontra Kraljevskog kluba. Isco i Ronaldo u dva poteza izbacuju obranu Barcelone, Ronaldo ostaje sam s Piqueom na širokom prostoru, fintom ga se rješava kao da ga nije ni bilo i s ruba kaznenog prostora šalje loptu u desne rašlje za 2:1 španjolskog prvaka. Proslavio je Portugalac pogodak skidanjem dresa i pokazivanjem isklesanog tijela, za što je dobio žuti karton.

Dvije minute kasnije morao je Ronaldo napustiti igru. Dobio je loptu u kaznenom prostoru Barcelone ispred Umtitija, kontakta je sigurno bilo, Ronaldo je izgubio ravnotežu i pao, što je danas vrlo slabi sudac Bengoetxea okarakterizirao simuliranjem, pokazuje drugi žuti, odnosno crveni karton Ronaldu. Prvi put u 28. nastupu u El Clasicu Portugalac je zaradio crveni karton, a s obzirom da je iziritiran gurnuo suca vjerojatno ga čeka i malo teža kazna.

Niti to nije pomoglo Barceloni, u 90. minuti Real je još jednom razvio sjajnu kontru, Lucas Vazquez šalje loptu do Marca Asensija, u bloku je kasnio Pique, Asensio silovito skida paučinu s lijevih rašlji, nemoćan je bio Ter Stegen iako je stajao u tom kutu, za konačnih 3:1 Reala, navodi Sportnet.hr.

Zinedine Zidane ovom je pobjedom postao prvi trener Real Madrida koji je u svoja prva tri gostujuća nastupa u El Clasicu ostao neporažen (dvije pobjede i remi).