Razigrani Zrinjski demolirao banjalučki Borac

U prvoj utakmici osmine finala Kupa Bosne i Hercegovine mostarski Zrinjski uvjerljivo je svladao Borac iz Banja Luke s 4:0 i praktično osigurao prolaz u četvrtfinale.

Kako je danas igrao razigrani i rastrčani Zrinjski dovoljno je reći da je lider Premier lige Borac još dobro i prošao jer su Mostarci pored četiri gola propustili još barem toliko stopostotnih prilika.

Ipak, dva gola Igora Aničića, po jedan Daniela Graovca i Velibora Đurića trebalo bi biti dovoljno Mostarcima, pa će uzvrat u Banja Luci za dva tjedna biti formalnost.

Zrinjski je poveo praktično iz prve prave šanse. U desetoj minuti utakmice Ivan Crnov je odlično ubacio s lijeve strane a Igor Aničić zakucao loptu za vodstvo domaćih. Isti igrač pogodio je vratnicu sedam minuta kasnije i naznačio da se Borac neće dobro provesti.

Borac je nakon primljenog gola imao inicijativu, a Zrinjski svoju šansu čekao iz kontri. Mostarci su propustili barem dvije stopostotne šanse prije nego je sudac Bureković dosudio jedanaesterac na Peri Stojkiću.

Siguran realizator bio je Velibor Đurić, a poluvrijeme iz snova za Zrinjski zaključio je Danijel Graovac pogotkom glavom nakon kornera. Čim se krenulo s centra u drugom dijelu Zrinjski je odmah jurnuo i već nakon nekoliko minuta preko Aničića postigao i drugi gol.

Do kraja utakmice Borac je pokušavao postići barem jedan gol, no ostalo je 4:0 za Zrinjski koji je praktično prošao među osam najboljih.

(Bljesak.info | Foto: Arhiva Jabuka.tv)