Ratko Rudić napušta ‘Barakude’

Ratko Rudić odlučio se povući s mjesta izbornika hrvatske vaterpolske reprezentacije!

Najtrofejniji vaterpolski trener na svijetu, i drugi uopće, odlučio je otići nakon sedam godina na izborničkoj klupi svoje zemlje, piše Večernji list. U bogatoj karijeri osvojio je 36 medalja na velikim natjecanjima, a od toga deset s hrvatskom reprezentacijom. Odlazi svega mjesec dana nakon što je osvojio ono najsjajnije – olimpijsko zlato u Londonu.

Nije mu to bilo prvo, osvajao ih je s Jugoslavijom u dva navrata, jednom s Italijom, ali ovo posljednje ipak je posebno.

Hrvatski izbornik postao je 2005. godine i u sedam godina osvojio je svjetsko zlato, dvije svjetske bronce, Europsko prvenstvo 2010. u Zagrebu i sve tri medalje u Svjetskoj ligi (dva puta broncu). Olimpijsko i svjetsko zlato osvojio je s čak tri različite reprezentacije, Hrvatskom, Italijom i Jugoslavijom.

Nakon Olimpijskih igara pojavile su se informacije kako Brazil nudi Rudiću milijun dolara za četiri godine ugovora jer se ne žele osramotiti na OI u Rio de Janeiru 2016. godine.

Rudić bi se u četvrtak trebao obratiti medijima. (index.hr)