Raspored i točne satnice svih utakmica Svjetskog prvenstva 2018.

Svjetsko prvenstvo 2018. u Rusiji počinje 14. lipnja i traje do 15. srpnja, kada je na rasporedu finale.

Na Svjetskom prvenstvu u Rusiji hrvatska reprezentacija igrat će u skupini D s Argentinom, Islandom i Nigerijom. Najveće nogometno natjecanje u četvrtak, 14. lipnja otvaraju domaćin Rusija i Saudijska Arabija, a dva dana kasnije u bitku za prva dva mjesta u skupini kreće i naša reprezentacija.

U prvoj utakmici Hrvatska će igrati protiv Nigerije 16. lipnja u Kalinjingradu s početkom u 21:00 po hrvatskom vremenu. Bit će to prvi službeni susret ovih dviju momčadi, piše Gol.hr.

U drugom kolu igraju Hrvatska i Argentina 21. lipnja u 20:00 u Nižnji Novgorodu. Argentinci su jedni od favorita prvenstva, a to bi trebao biti derbi skupine D.

Posljednju utakmicu u grupnoj fazi, nadamo se ne i posljednju na natjecanju,Hrvatska igra protiv Islanda u utorak, 26. lipnja u Rostovu na Donu, također s početkom u 20:00.

Ako Hrvatska osvoji prvo ili drugo mjesto u skupini, u osmini finala križa se sa skupinom C, iz koje će joj za protivnika doći Francuska, Peru, Danska ili Australija.

Izbornik Zlatko Dalić odabrao je nogometaše koje vodi na pripreme za SP, a onda i na sam put u Rusiju.

SKUPINA A (Rusija, Saudijska Arabija, Egipat, Urugvaj)

1. kolo:

Četvrtak, 14. 6.
17.00 Moskva: Rusija – S.Arabija

Petak,15. 6.
14.00 Jekaterinburg: Egipat – Urugvaj

2. kolo:

Utorak, 19. 6.
20.00 St. Peterburg: Rusija – Egipat

Srijeda, 20. 6.
17.00 Rostov na Donu: Urugvaj – S.Arabija

3. kolo:

Ponedjeljak, 25. 6.
16.00 Samara: Urugvaj – Rusija
16.00 Volgograd: S.Arabija – Egipat

SKUPINA B (Portugal, Španjolska, Maroko, Iran)

1. kolo:

Petak, 15. 6.
17.00 St. Peterburg: Maroko – Iran
20.00 Soči: Portugal – Španjolska

2. kolo:

Srijeda, 20. 6.
14.00 Moskva: Portugal – Maroko
20.00 Kazanj: Iran – Španjolska

3 .kolo:

Ponedjeljak, 25. 6.
20.00 Kalinjingrad: Španjolska – Maroko
20.00 Saransk: Iran – Portugal

SKUPINA C (Francuska, Australija, Peru, Danska)

1. kolo:

Subota, 16. 6.
12.00 Kazanj: Francuska – Australija
18.00 Saransk: Peru – Danska

2. kolo:

Četvrtak, 21. 6.
14.00 Jekaterinburg: Francuska – Peru
17.00 Samara: Danska – Australija

3. kolo:

Utorak, 26. 6.
16.00 Moskva: Danska – Francuska
16.00 Soči: Australija – Peru

SKUPINA D (Argentina, Island, HRVATSKA, Nigerija)

1. kolo:

Subota, 16. 6.
15.00 Moskva: Argentina – Island
21.00 Kalinjingrad:HRVATSKA – Nigerija

2. kolo:

Četvrtak, 21. 6.
20.00 Nižnji Novgorod: Argentina – HRVATSKA

Petak, 22. 6.
17.00 Volgograd: Nigerija – Island

3. kolo:

Utorak, 26. 6.
20.00 Rostov na Donu: Island – HRVATSKA
20.00 St. Peterburg: Nigerija – Argentina

SKUPINA E (Brazil, Švicarska, Kostarika, Srbija)

1. kolo:

Nedjelja, 17. 6.
14.00 Samara: Kostarika – Srbija
20.00 Rostov na Donu: Brazil – Švicarska

2. kolo:

Petak, 22. 6.
14.00 St. Peterburg: Brazil – Kostarika
20.00 Kalinjingrad: Srbija – Švicarska

3. kolo:

Srijeda, 27. 6.
20.00 Moskva: Srbija – Brazil
20.00 Nižnji Novgorod: Švicarska – Kostarika

SKUPINA F (Njemačka, Meksiko, Švedska, Južna Koreja)

1. kolo:

Nedjelja, 17. 6.
17.00 Moskva: Njemačka – Meksiko

Ponedjeljak,18. 6.
14.00 Nižnji Novgorod: Švedska – Južna Koreja

2. kolo:

Subota, 23. 6.
17.00 Soči: Njemačka – Švedska
20.00 Rostov na Donu: Južna Koreja – Meksiko

3. kolo:

Srijeda, 27. 6.
16.00 Jekaterinburg: Meksiko – Švedska
16.00 Kazan: Južna Koreja – Njemačka

SKUPINA G (Belgija, Panama, Tunis, Engleska)

1. kolo:

Ponedjeljak, 18. 6.
17.00 Soči: Belgija – Panama
20.00 Volgograd: Tunis – Engleska

2. kolo:

Subota, 23. 6.
14.00 Moskva: Belgija – Tunis

Nedjelja, 24. 6.
14.00 Nižnji Novgorod: Engleska – Panama

3. kolo:
20.00 Kalinjingrad: Engleska – Belgija
20.00 Saransk: Panama – Tunis

SKUPINA H (Poljska, Senegal, Kolumbija, Japan)

1. kolo:

Utorak, 19. 6.
14.00 Moskva: Poljska – Senegal
17.00 Saransk: Kolumbija – Japan

2. kolo:

Nedjelja, 24. 6.
17.00 Jekaterinburg: Japan – Senegal
20.00 Kazan: Poljska – Kolumbija

3. kolo:

Četvrtak, 28. 6.
16.00 Samara: Senegal – Kolumbija
16.00 Volgograd: Japan – Poljska

OSMINA FINALA

Subota, 30. 6.
16.00 Kazanj: 1C – 2D
20.00 Soči: 1A – 2B

Nedjelja, 1. 7.
16.00 Moskva: 1B – 2A
20.00 Nižnji Novgorod: 1D – 2C

Ponedjeljak, 2. 7.
16.00 Samara: 1E – 2F
20.00 Rostov na Donu: 1G – 2H

Utorak, 3. 7.
16.00 St. Peterburg: 1F – 2E
20.00 Moskva: 1H – 2G

ČETVRTFINALE

Petak, 6. 7.
16.00 Nižnji Novgorod: Pobjednik A1/B2 – Pobjednik C1/D2 (A)
20.00 Kazanj: Pobjednik E1/F2 – Pobjednik G1/H2 (B)

Subota, 7. 7.
16.00 Samara: Pobjednik F1/E2 – Pobjednik H1/G2 (C)
20.00 Soči: Pobjednik B1/A2 – Pobjednik D1/C2 (D)

POLUFINALE

Utorak, 10. 7.
20.00 St. Peterburg: Pobjednik A – Pobjednik B

Srijeda, 11. 7.
20.00 Moskva: Pobjednik D – Pobjednik C

UTAKMICA ZA 3. MJESTO

Subota, 14. 7. – St. Peterburg

FINALE

Nedjelja, 15. 7. – Moskva

(www.jabuka.tv)

2 komentara

  • Sva 4 puta dosad Hrvatska nije pobijedila treću utakmicu u skupini: 98 Argentina 1-0 , 2002 Ekvador 1-0, 2006 Australija 2-2, 2014 Meksiko 3-1. Zbog toga izbjeć da treća utakmica bude odlučujuća. Na pobjedu u prve dvije utakmice, protiv Islanda odmarat, i spremit se za Francuze i osvetu za poraz 98-e. Onda do finala i pobjede!!




    0



    0

Komentiraj: