Raspoloženi Sixersi izjednačili, čudesno drugo poluvrijeme Clippersa za dosad neviđeni preokret

Philadelphia se oporavila od poraza u prvom susretu prve runde doigravanja protiv Brooklyn Netsa. U drugom susretu na svom parketu slavila je sa 145:123 i poravnala je na 1-1 u seriji.

Potpuno drugačije lice 76ersa u drugoj utakmici prve runde doigravanja protiv Brooklyn Netsa. Za razliku od prvog susreta od prije dva dana, Sixersi su imali kontrolu nad susretom, obrana možda nije bila na takvoj vrhunskoj razini, ali zato je napad funkcionirao savršeno. Samo u trećoj dionici ubacili su čak 51 poen i u tom razdoblju su riješili pitanje pobjednika.

Na poluvremenu je imala samo poen prednosti, ali je zato treću dionicu dobila čak s 51:23 i tu potpuno nadigrala Netse koji se više nisu uspjeli oporaviti.

Drugo poluvrijeme Brooklyn je otvorio loše i Philadelphia je krenula serijom 14:0, a vrlo brzo i otišla na 20 poena viška. Ben Simmons potpuno se razigrao i gosti nisu imali odgovor na igru rastrčanog domaćina.

Očekivali smo potpuno drugačiji dvoboj, znali smo što dolazi. Predobri su, pretalentirani i predobro vođeni, znali smo da će puno toga ovisiti o našoj reakciji koja nije bila dobra, priznao je Kenny Atkinson.

S ovih 141 poenom, Sixersi su srušili rekord franšize po broju ubačenih poena u jednom susretu, naime 1967. godine u doigravanju protiv San Francisco Warriorsa ubacili su 141 poen.

U ovom susretu najučinkovitiji kod domaćina bili su Joel Embiid s 23 poena i deset skokova te za razliku od prvog susreta bez ijednog šuta za tricu (tamo je bio na 0/5), Tobias Harris s 19 poena i pet skokova te Ben Simmons s 18 poena, deset skokova i 12 asistencija.

Kod Netsa Spencer Dinwiddie ubacio je 19 poena, a D’Angelo Russell 16. Russell je ujedno bio jedini starter s dvoznamenkastim učinkom.

Kakva utakmica u Oaklandu! Nitko ranije u povijesti nije napravio ovakav preokret u doigravanju i Clippersi su napravili ono što bi mnogi rekli da je nemoguće. U statusu velikog autsajdera ušli su u ovu utakmicu, na sredini treće dionice gubili su čak 31 razlike i u tom trenutku vjerojatno nije postojao netko tko bi vjerovao u preokret. Nitko osim igrača Clippersa koji su kreirali čudo.

Warriorsi ne samo da su izgubili ovu utakmicu već su izgubili i DeMarcusa Cousinsa vjerojatno do kraja sezone. Cousins je zaradio ozljedu kvadricepsa još u prvoj četvrtini i kasnije je potvrđeno kako je riječ o ozbiljnijoj ozljedi i ne očekuje se njegov brz oporavak.

Sve je za Warriorse išlo nekim očekivanim smjerom. Od početka su igrali dobro, imali prednost koja je polako rasla. Na poluvremenu su vodili s visokih 73:50 te je bilo izgledno da će rutinski slaviti što se činilo gotovo sigurnim nakon što je Kevin Durant pogodio jedno slobodno bacanje za 94:63 sedam i pol minuta prije kraja treće dionice.

Vjerojatno je i Steve Kerr u tim trenucima trljao ruke i razmišljao kako će dobiti ekstra odmor za startere uoči odlaska u Los Angeles, no onda su Clippersi proradili. Do kraja susreta gotovo nisu mogli promašiti, potpuno su dominirali, a prednost domaćina počela se topiti, piše Sportnet.hr.

Nije bilo panike kod Warriorsa niti kada su se Clippersi približili na samo 14 razlike uoči zadnje dionice. Clippersi su si kupili nadu, a Warriorsi su i dalje vjerovali kako imaju lijepu prednost.

Međutim što je više susret odmicao, prednost se sve više topila, gosti su dobivali na samopouzdanju sve više i brzo su bili na jednoznamenkastom zaostatku.

Minutu i deset prije kraja susreta Lou Williams poravnao je na 128:128 da bi u sljedećem napadu Stephen Curry ubacio tricu za povratak domaćina u vodstvo. Williams nakon toga vraća na minus jedan pa Klay Thompson promašuje tricu, a na drugoj strani ubacuje ju Landry Shamet. Još jedan dalekometni pokušaj Curryja nije prošao i Montrezl Harrell sa slobodnih bacanja potvrđuje čudesnu pobjedu Clippersa 135:131.

Lou Williams ubacio je na kraju 36 poena uz 11 asistencija, Montrezl Harrell 25 poena uz deset skokova, a Danilo Gallinari 24 poena uz šest asistencija. Ivica Zubac za devet minuta ubacio je dva poena (1/2) uz dva skoka.

Kod Warriorsa Stephen Curry ubacio je 29 poena uz šest asistencija, a Kevin Durant 21 poen uz pet skokova i pet asistencija.