Raptorsi vladaju u Torontu: Siakam briljirao, Warriorsi poraženi

Toronto Raptorsi poveli su u finalnoj seriji protiv Golden State Warriorsa. Odličnim nastupom u prvoj utakmici u Torontu stigli su do pobjede 118:109.

Odlična prva utakmica NBA finala između Raptorsa i Warriorsa pripala je Torontu koji je dominirao i zasluženo slavio.

Nedostajat će ovdje Warriorsima Kevin Durant itekako DeMarcus Cousins je potpuno van ritma i tek se vraća na parket, a Andre Iguodala zadnju četvrtinu proveo je šepajući i pitanje je što će biti s njim za ostatak serije. Raptorsi su te probleme Warriorsa bolje iskoristili nego Blazersi i za razliku od njih nisu dopustili povratak Golden Statea iz minusa.

S obzirom na samu važnost, utakmicu karijere odigrao je Pascal Siakam koji je u svim segmentima igre bio sjajan, agresivan u napadu, dobar u obrani, stvarao je velike probleme Golden Stateu, a što je najvažnije svojim dobrim nastupom malo je rasteretio i Kawhija Leonarda koji ima problema s tendinitisom koljena.

Raptorsi su najvećim dijelom susreta bili u vodstvu. Do prednosti su stigli u ranoj fazi i Warriorsi su tek po jednom u prvoj i drugoj dionici vratili vodstvo. U prvoj zakucavanjem Klayja Thompsona za 19:18, ali odmah je Toronto odgovorio serijom 7:0 i vratio se u plus.

U drugoj četvrtini, na njenoj polovici, uspjeli su tricom Thompsona doći do vodstva 41:40, ali još jednom Toronto odgovara i preko Gasola i Siakama se odvaja.

Do odlaska na poluvrijeme tricom Dannyja Greena otišao je i na dvoznamenkastu razliku te je na odmoru vodio s velikih 59:49.

U trećoj dionici uspjeli su se Warriorsi spustiti i do četiri poena zaostatka te si tako pružiti priliku za povratak, ali Toronto je svaki put odgovorio dobrim napadom na drugoj strani i prava šansa se nije ukazala do kraja tog razdoblja, piše Sportnet.hr.

Na ulasku u zadnjih 12 minuta pogođenim jednim slobodnim bacanjem Cousinsa Warriorsi su smanjili na 90:87, uslijedila je serija domaćina 7:0 i susret je prelomljen.

Raptorse su predvodili Siakam s 32 poena, osam skokova i pet asistencija, Leonard s 23 poena, osam skokova i pet asistencija te Marc Gasol s 20 poena i sedam skokova.

Kod Warriorsa Stephen Curry ubacio je 34 poena uz pet skokova i pet asistencija, Klay Thompson bio je na 21 poenu i pet skokova, a Draymond Green na po deset poena, skokova i asistencija.