Rapsodija golova u Moskvi: Belgija nadigrala Tunižane

Utakmicu s najviše pogodaka dosad, u drugom kolu grupne faze Svjetskoga prvenstva, odigrale su reprezentacije Belgije i Tunisa. Belgija je s 5:2 svladala momčad Tunisa i time vjerojatno osigurala plasman u osminu finala.

Prvi pogodak na susretu pao je već u šestoj minuti kada je s bijele točke za vodstvo Belgije pogodio Eden Hazard. Jedanaesterac je suđen jer je Ben Youssef  žestoko gurnuo Hazarda na granici kaznenoga prostora, a VAR je pokazao da je prekršaj bio unutra.

Hazard je golmana Tunisa poslao u krivu stranu pucajući u donji lijevi kut i tako mirno doveo svoju momčad do 1:0.

Belgija je nastavila s pritiskom i bilo je pitanje vremena kada će doći do novoga pogotka. Romelu Lukaku u 16. minuti na asistenciju Mertensa sjajno gađa mrežu Tunisa i podiže vodstvo Belgije na 2:0.

Samo dvije minute nakon, Tunis smanjuje na 2:1 pogotkom Dylana Bronna. Bronn je glavom postigao odličan pogodak.

U sudačkoj nadoknadi prvoga poluvremena Lukaku je zabio svoj drugi pogodak na ovom susretu i ukupno četvrti na prvenstvu dosad. Thomas Meunier loptu je poslao u šesnaesterac, a Lukaku je sjajno svladao golmana Tunisa koji je izašao daleko ispred vrata tako da se na odmor otišlo rezultatom 3:1.

Impresivna Belgija odlično je ušla i u drugo poluvrijeme. Eden Hazard u svojoj solo akciji pokazao je raskoš talenta kojega posjeduje i u 51. minuti savršeno precizno loptu šalje u mrežu.

No, za drugi, počasni pogodak Tunisa pobrinuo se Wahbi Khazri koji je loptu primio u šesnaestercu i precizno pogodio uz lijevu stativu.