Rapsodija golova i dva crvena kartona u sjajnom susretu na Koševu

FK Sarajevo svladalo je HŠK Zrinjski Mostar rezultatom 4:2 na stadionu “Asim Ferhatović Hase” u okviru 6. kola Premijer lige BiH.

Mostarci su nakon ne pretjerano uspješnog početka sezone u ovaj susret došli po pobjedu, međutim momčad Sarajeva u susret je ušla bolje. Domaćini su do vodstva došli u 24. minuti, a gol za 1:0 postigao je Ahmetović.

Nogometaši Sarajeva i u nastavku su prikazivali bolju igru, tako da su zasluženo poveli. Nakon samo pola sata igre, isključen je Jakovljević koji je dobio drugi žuti karton zbog prigovora tako da je Zrinjski u nastavku susreta igra s igračem manje.

Jedanaesterac koji je dosuđen za bordo momčad Soldo je obranio, no u 32. minuti Velkoski iz drugoga pokušaja ipak uspijeva podići vodstvo na 2:0.

Sarajevo je u 37. minuti ponovno imalo dobru šansu, ali novo povećanje vodstva spriječio je odličnom obranom Soldo.

Zrinjski se probudio pred kraj prvoga poluvremenu i u posljednjoj minuti za 2:1 pogađa Bekrić koji je ušao u igru nakon što su Plemići ostali s igračem manje.

U drugo poluvrijeme bolje su ušli domaćini i na novi se pogodak nije trebalo dugo čekati. Ahmetović se ponovno upisao u strijelce u 49. minuti susreta dižući vodstvo na 3:1.

Ahmetović je za mrežu gostiju zatresao i u 62. minuti nakon loše reakcije obrane Zrinjskog. Samo dvije minute kasnije Bilbija se upisao u strijelce u redovima gostiju nakon dobrog ubačaja pogodivši za 4:2.

Od 77. minute obje momčadi igrale su s 10 igrača – iz domaće momčadi drugi žuti karton dobio je strijelac drugog pogotka za Sarajevo Krste Velkoski.

Rezultati by SofaScore

FK SARAJEVO: Kovačević, Pidro, Stanojević, Hebibović, Ahmetović, Rahmanović, Velkoski, Mujakić, Adukor, Dupovac, Tatar.

HŠK ZRINJSKI MOSTAR: Soldo, Galić, Barišić, Čirjak, Stanić, Jović, Todorović, Jakovljević, Rustemović, Filipović, Bilbija.