Rakitić odlučio El Clasico: Sjajan gol za novo slavlje Barcelone u Madridu

Tri dana nakon poraza od Barcelone u uzvratu polufinala Kupa kralja, Real je danas opet dočekao Katalonce na Santiago Bernebeuu u 242. El Clasicu i još jednom je poražen, ovaj put gosti su slavili s 0:1, a strijelac pobjedničkog gola bio je hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić.

Iako ne teoretski, ova pobjeda gostiju praktički je izbacila Kraljevski klub iz utrke za naslov prvaka.

Barca je povela nakon lijepe akcije Ivana Rakitića, koji je utrčao u kazneni prostor domaćina i iz ne tako lagane pozicije iskosa prebacio golmana Reala za vodstvo Katalonaca u 26. minuti, pomalo u stilu klupskog suigrača Lea Messija.

Rakitić je startao kod Barcelone, a Luka Modrić kod Reala. Upravo je Modrić bio najopasniji igrač domaćina u prvom poluvremenu, imao je dvije dobre prilike, prvu u 23. minuti, kada je s 12 metara pucao nakon prodora Viniciusa i dodavanja Kroosa, no Pique ga je blokirao, a drugu u 44. minuti, kad je glavom zamalo neprecizno gađao sam kut gola nakon nabačaja Carvajala.

U drugom poluvremenu veliku priliku za Real imao je Vinicius u 60. minuti, a u 70. je Dembele imao čistu šansu za povećanje vodstva Barcelone. Do kraja Real se trudio doći barem do remija, no gdje god je lopta pokušavala doći u završnici akcija ukazao bi se neki igrač Barcelone, piše HRT.

Ovo je četvrta ligaška pobjeda Barcelona zaredom na Santigao Bernabeuu, a ukupno je u dvobojima s Realom u La ligi povela s omjerom 96:95.