Rafael Nadal plasirao se u polufinale Australian Opena

Nadal je puno bolje otvorio meč i već u drugom gemu prvoga seta, pri vodstvu od 1:0, pravi prvi break i stiže u vodstvo od 2:0, a zahvaljujući upravo tom breaku i odličnom servisu uspio je osvojiti prvi set. Španjolac je na kraju osvojio prvi set rezultatom 6:3.

Drugi tenisač svijeta identično je počeo drugi set, s tim da je ovaj put napravio break u prvom gemu, a za razliku od prvog seta u kojem nije imao nijednu priliku za povratak u meč, Tiafoe je u četvrtom gemu imao dvije break lopte koje nije iskoristio.

To je ujedno bila i posljednja šansa za Amerikanca da se vrati u drugi set, a kada to nije iskoristio, Nadal je popravio igru na svoj servis i osvojio je drugi set rezultatom 6:4, piše Klix.ba.

Španjolac je i u trećem gemu odmah na početku napravio break, stigao je u vodstvo od 2:0, a sigurnom igrom na svoj servis i bez izgubljenog breaka opet je osvojio treći, ovaj put odlučujući gem, i plasirao se u polufinale Australian Opena.

Nadal će u polufinalu igrati protiv sjajnog Grka, Stefanosa Tsitsipasa, koji je rano jutros porazio Španjolca Roberta Bautistu Aguta, a ranije je izbacio Rogera Federera.