Radnik nadigrao “Miki Mause”, Krupa Vitežane!

Domaćini su ostvarili pobjede u dva uvodna susreta 13. kola Premijerlige BiH u nogometu. Krupa je uvjerljivo svladala posljednjeplasirane Vitežane, dok je Radnik u Bijeljini minimalno bio bolji od Slobode.

Strijelac jedinog zgoditka u spomenutom dvoboju za pobjedu domaćih od 1:0 bio je Irfan Hadžić u 48. minuti što je ujedno bio i prvi udarac u okvir gola na ovom susretu.

Domaćini su se nakon vodstva razigrali, a Sloboda je kasnije samo zahvaljujući raspoloženom vrataru Eriću izbjegla i teži poraz, pa ne čudi da je gostujući strateg Slavko Petrović nakon utakmice svoje igrače okarakterizirao kao “petnaest Miki Mausa”!

Krupa je s visokih 3:0 svladala Viteza, a prvi gol u 13. minuti postigao je Miljan Ljubenović. Prednost je u 32. minuti udvostručio Stefan Bulić, dok je pogodak za konačnih 3:0 postigao Stefan Dabić u 90. minuti.

Ovom pobjedom Krupljani su preskočili Sarajevo i sada su na četvrtom mjestu, dok je Radnik sa tri nova boda zadržao korak s klubovima koji se bore za plasman u Ligu za prvaka.