Marin Čilić ostao bez finala Basela

Marin Čilić

Marinu Čiliću danas se pružala prilika da konačno prekine niz od šest uzastopnih poraza od Argentinca Juana Martina Del Potra u polufinalu turnira u Baselu. Još se dobro sjećamo njihovog zadnjeg međusobnog susreta, bio je to onaj bolan poraz u finalu Davis Cupa prošle godine u Zagrebu.

Del Potro bi pobjedom na turniru bio među osam putnika za London, a Marin je tražio svoje 31. finale na Touru.

Nije išao servis Marina na početku meča i tako već u drugom servis gemu daje break Argentincu s dvije duple greške. Srećom odmah vraća izgubljeni servis i sve je ravnopravno do 4:4 u prvom setu. Tada opet Del Potro dolazi do dvije break prilike, koje ovaj put Čilić spašava. Nakon toga slijedi dvostruka pogreška i Argentinac ponovno iskorištava ponuđeni poklon. S mirnim servis gemom uzima prvi set sa 6:4, piše Sportnet.hr.

Drugi set nije mogao lošije krenuti za hrvatskog tenisača. Pod dojmom izgubljenog seta odmah gubi svoj servis i mora spašavati break priliku za 0:3. Ipak uspijeva smanjiti rezultat na 1:2. Kod 1:3, nove tri break prilike za Del Potra. Bori se Čilić, ne dopušta dupli break Del Potru i ostaje još u meču. Ostavljaju traga ove propuštene prilike kod Del Potra i Čilić uspijeva uzeti servis protivniku, te poravnati na 3:3.

Nažalost, Marin ne uspijeva doći do svog prvog vodstva u drugom setu, jer opet s dvostrukom pogreškom daje break priliku svom protivniku. Ovaj put to Del Potro zna iskoristiti. Kod 5:4 i servisa za meč, Marin Čilić dolazi do nove break lopte i ponovno prilike da se vrati u meč, ali ne dopušta to Del Potro i slavi sljedeću veliku pobjedu. Od početka US Opena on je na osamnaest pobjeda i svega tri poraza. Marin kreće prema Parizu, pa mu još ostaje borba na Mastersu u Londonu.